Ozonowanie mieszkań, domów, hal

Ozonowanie pomieszczeń, inaczej zwane dezynfekcją, nie tylko poprawia jakość powietrza, ale także odświeża przestrzeń, likwiduje przykry zapach. Ogromną zaletą, jeśli chodzi o ozonowanie mieszkań, jest także fakt, że zwalczone zostają alergeny, roztocza, bakterie oraz grzyby. To dlatego ozonowanie mieszkania jest niezwykle popularne.

Kiedy zdecydować się na ozonowanie domów?

Ozonowanie domów jest doskonałą metodą dezynfekcji. W tym przypadku nie stosuje się żadnej chemii. Ozon jest naturalnym środkiem biobójczym, który właściwości bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu 13 µg/dm³. Warto podkreślić, że ozon występuje naturalnie w atmosferze. Gaz ten powstaje podczas wyładowań atmosferycznych w trakcie burz. To także bardzo silny utleniacz.

Ozonowanie powietrza pozostawia lekki, świeży zapach, a domownicy z pewnością odczują lepsze samopoczucie. Ozon produkowany jest przez generatory ozonu, gdzie wchodzi w reakcje ze związkami organicznymi takimi, jak grzyby, pleśń, wirusy, bakterie, alergeny, roztocza czy drobnoustroje. Są one całkowicie niszczone, dlatego ta metoda dezynfekcji sprawdzi się nie tylko podczas oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Popularne są także odgrzybianie klimatyzacji, ozonowanie samochodu, ozonowanie hal, ozonowanie kamperów, przyczep kempingowych i wiele innych.

Zalety ozonowania

Ozonowanie samochodów czy pomieszczeń sprawia, że środowisko jest naturalnie czyste – pozbawione grzybów, wirusów czy roztoczy. Ten naturalny dezynfektant daje gwarancję, że nie trujemy siebie i swoich bliskich. Otoczenie jest pozbawione szkodliwych substancji w stuprocentowo bezpieczne.