Sprzątanie po pożarach, usuwanie sadzy

Pożar jest zdarzeniem, które dostarcza mnóstwo problemów. Przede wszystkim po pożarze w tracimy sporą część lub nawet całość dobytku. Nierzadko pożar wiąże się również z utratą dachu nad głową. Incydent związany jest także z ogromem prac, które mają na celu ustalenie rzeczywistego przebiegu zdarzeń. Do rozważenia pozostaje także sprzątanie po pożarach.

Nasza firma oferuje kompleksowe usuwanie szkód popożarowych. Wśród naszego zakresu prac są m.in. usuwanie sadzy, czyszczenie i dezynfekcja przewodów wentylacyjnych, neutralizacja zapachu, ozonowanie pomieszczeń, wyburzanie pogorzeliska, demontaż nadpalonych konstrukcji, wywóz i utylizacja odpadów, czyszczenie mebli, przedmiotów, ścian, sufitów, podłóg, drobnego wyposażenia, usuwanie zadymienia, zabezpieczenie mienia przed dalszymi szkodami, badanie skażenia po procesie dekontaminacji. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania pełnego zakresu prac.

Dlaczego warto zdecydować się na sprzątanie po pożarach?

Podczas pożaru wytwarza się wiele szkodliwych dla zdrowia i życia substancji. Pozostają one jeszcze przed długi czas w budynku. Nie można tego lekceważyć, bowiem mogą one w przyszłości spowodować poważne choroby. Sprzątanie po pożarach wiąże się z szeregiem działań. Należy przeprowadzić je jak najszybciej, by móc ocalić przedmioty, które nie zostały spalone.

Usuwanie szkód pożarowych możliwe jest w specjalnym stroju oraz maseczce, która chroni płuca i inne organy wewnętrzne. Nasza firma nie tylko zajmuje się kompleksowym sprzątaniem, ale także oczyszczaniem powietrza z niebezpiecznych toksyn. Dysponujemy specjalnymi środkami chemicznymi, dzięki którym możliwe jest całkowite usunięcie szkodliwych dla zdrowia substancji.

Przeprowadzamy również ozonowanie, czyli dezynfekcję pomieszczenia przy użyciu ozonu. Gaz ten działa jak filtr, dlatego powietrze wewnątrz mieszkania czy domu staje się wolne od wszelkich drobnoustrojów i toksyn. Już po upływie kilku chwil, mieszkańcy mogą znów przebywać w budynku bez obaw o zdrowie. Zanim jednak zostanie przeprowadzone ozonowanie, konieczne jest usunięcie sadzy z mebli, ścian, przedmiotów itp.