Sprzątanie po pożarze Inowrocław

Sprzątanie po pożarze Inowrocław

Sprzątanie po pożarze Inowrocław – kompleksowo. Pożar domu to nie tylko bezpośrednie niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia jego mieszkańców, ale także bardzo trudne przeżycie psychiczne. Po utracie dachu nad głową i części lub całości życiowego dorobku, wielu osobom trudno podejmować racjonalne decyzje. Po ugaszeniu budynku niezależnie od tego, czy nadaje się on do remontu, czy jedynie do rozbiórki, należy jednak uprzątnąć pogorzelisko i załatwić szereg formalności oraz rozpocząć sprzątanie po pożarze Inowrocław.

Jakie działania należy podjąć bezpośrednio po ugaszeniu pożaru?

Bezpośrednio po ugaszeniu pożaru, należy załatwić przede wszystkim niezbędne formalności związane z ubezpieczeniem domu. Straż pożarna wzywa policję, której zadaniem jest przynajmniej wstępne ustalenie przyczyny pożaru. Potem na miejsce najczęściej przybywa rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej, który szacuje straty. Najlepiej powstrzymać się z wszelkimi pracami porządkowymi do chwili, gdy zakończy on swoje czynności, aby nie zniekształcić rzeczywistego obrazu powstałych szkód.

Sprzątanie po pożarze w Inowrocławiu – od czego zacząć?

Sprzątanie po pożarze Inowrocław należy rozpocząć najszybciej jak to możliwe, ponieważ może się okazać, że wiele przedmiotów można uratować. Przed wejściem na teren pogorzeliska należy jednak przede wszystkim upewnić się, że konstrukcja budynku jest stabilna i nie zawali się on, gdy będziemy wewnątrz. Innym niebezpieczeństwem dla osób wchodzących do budynku po pożarze są różnego rodzaju trujące substancje. Powstają pod wypływem ognia i wysokiej temperatury, np. po spaleniu podłóg, mebli, okien i innych elementów wyposażenia domu. Jak widać sprzątanie po pożarze może być niebezpieczne, dlatego warto powierzyć je profesjonalistom.

Dlaczego warto zlecić RECOVERS sprzątanie po pożarach w Inowrocławiu?

Nasza firma dysponuje nie tylko profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu prace w obrębie pogorzeliska przebiegają znacznie sprawniej i szybciej. Mamy także wykwalifikowany zespół mający doświadczenie w sprzątaniu specjalistycznym. Osoby wchodzące do budynku po pożarze wyposażone są w maseczki chroniące je przed wdychaniem szkodliwych substancji chemicznych, unoszących się w pomieszczeniach objętych ogniem jeszcze przez długi czas, kombinezony ochronne oraz rękawice, aby bezpiecznie przeprowadzić sprzątanie po pożarze Inowrocław. Najpierw przeprowadzana jest selekcja przedmiotów znajdujących się w pogorzelisku. Te, które nadają się do dalszego użytkowania, przekazujemy do czyszczenia, pozostałe wywozimy do wyznaczonego miejsca utylizacji.

Usuwanie sadzy, zapachu spalenizny i toksycznych oparów

Jeśli budynek nie uległ całkowitemu zniszczeniu w wyniku pożaru i planowany jest jego remont. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac konieczne jest usunięcie sadzy ze ścian i innych powierzchni. Niezbędna jest również neutralizacja zapachu spalenizny i szkodliwych substancji chemicznych, które powstały podczas pożaru. W tym celu najlepiej przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, którym dysponujemy, przebiega ono sprawnie, szybko i efektywnie.

Jeśli doświadczyłeś pożaru w Inowrocławiu, pomożemy Ci jak najszybciej wrócić do domu lub mieszkania. Jesteśmy do dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Mogilno, Pakość, Strzelno, Trzemeszno.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Inowrocław

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Jelenia Góra