Sprzątanie po pożarze Zielona Góra

Profesjonalne sprzątanie po pożarze Zielona Góra

Sprzątanie po pożarze Zielona Góra – szybko i kompleksowo. Pożar zawsze powoduje ogromne straty materialne. Jest także ciężkim przeżyciem psychicznym, ponieważ wiąże się ze strachem o własne zdrowie i życie, a także najbliższych osób. Często oznacza również z utratę dachu nad głową i obawy o przyszłość. Trudno wrócić do równowagi po takim wydarzeniu, a sytuacja wymaga od nas podjęcia wielu ważnych decyzji i załatwienia szeregu formalności. Jak najszybciej po zakończeniu akcji gaśniczej należy także rozpocząć sprzątanie po pożarze Zielona Góra.

Jakie działania podjąć w pierwszej kolejności przy sprzątaniu po pożarze?

Bardzo ważne jest to, aby jak najszybciej rozpocząć sprzątanie pogorzeliska. Rzeczy, których nie uszkodził ogień, często zalane wodą. Ich szybkie wydobycie i osuszenie może je uratować. Poza tym sadza, która osiadła na wszelkich powierzchniach cały czas z nimi reaguje, co zwiększa zniszczenia. Zanim jednak wejdziemy na teren pogorzeliska, jeśli budynek był ubezpieczony, należy jak najszybciej powiadomić o pożarze firmę ubezpieczeniową. W sytuacji, gdy otrzymamy informację, że na miejsce przybędzie rzeczoznawca w celu oszacowania powstałych strat, warto zaczekać z podejmowaniem jakichkolwiek praca w obrębie pogorzeliska, aby nie zniekształcić rzeczywistego obrazu powstałych szkód. Kiedy zakończy on oględziny budynku i zbierze materiał fotograficzny, ekipa sprzątająca może wejść na teren pogorzeliska.

Sprzątanie po pożarze w Zielonej Górze – jak się do niego przygotować?

Przed wejściem na teren pogorzeliska należy sprawdzić, czy konstrukcja budynku nie została naruszona. Jeśli grozi on zawaleniem, absolutnie nikt nie powinien wchodzić do środka. Gdy jednak zostanie uznany za bezpieczny, można rozpocząć sprzątanie po pożarze Zielona Góra. Przed wejściem do środka, należy się odpowiednio zabezpieczyć. W pomieszczeniach po pożarze jeszcze długo po ugaszeniu ognia unoszą się toksyczne opary, których wdychanie może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Osoby wchodzące do środka powinny przede wszystkim osłonić usta i nos specjalną maską ochroną, a także założyć kombinezon i rękawice. Aby sprzątanie po pożarze było naprawdę skuteczne, konieczne jest użycie profesjonalnego sprzętu, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania profesjonalnej firmie.

Dlaczego warto zlecić RECOVERS sprzątanie po pożarach Zielona Góra?

Przed rozpoczęciem prac dokonujemy oględzin pogorzeliska i wyceny naszych prac. Po zaakceptowaniu kosztorysu przystępujemy do działania. Pierwszym etapem, jest selekcja mebli, urządzeń i innych przedmiotów znajdujących się w pogorzelisku. Te, które nie uległy całkowitemu zniszczeniu zabezpieczamy i przekazujemy do oczyszczenia, pozostałe wynosimy do zamówionego wcześniej kontenera, a następnie wywozimy na wysypisko lub w inne miejsce składowania i utylizacji odpadów. Po poróżnieniu budynku nasza ekipa przystępuje do sprzątanie po pożarze Zielona Góra, czyli do oczyszczania ścian, sufitów i innych powierzchni z sadzy, dekontaminacji i ozonowania. Pozwala to zneutralizować działanie szkodliwych substancji i  pozbyć się uciążliwego zapachu spalenizny. Dopiero po wykonaniu tych wszystkich prac można rozpocząć prace remontowe.

Sprzątaniem specjalistycznym zajmujemy się już od kilku lat, dlatego zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny dla właścicieli budynku jest jak najszybszy powrót do normalności. Jesteśmy więc do dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Potrzebujesz pomocy w uprzątnięciu pogorzeliska? Zadzwoń.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Gubin, Iłowa, Kożuchów, Krosno Odrzańskie, Lubsko, Nowa Sól, Sława, Sulechów, Szprotawa, Świebodzin, Wolsztyn, Zbąszynek, Zbąszyń, Żagań, Żary.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Zielona Góra

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Białystok