Czyszczenie kostki brukowej

Jak przeprowadzić czyszczenie kostki brukowej?

Regularne czyszczenie kostki brukowej pozwala zachować jej atrakcyjny wygląd. Kostka brukowa jest praktycznym i bardzo estetycznym sposobem na wykończenie nawierzchni wokół domu czy firmy. Wygląda doskonale, dopóki nie pojawią się na niej pierwsze zabrudzenia. Mogą one powstawać zarówno w wyniku użytkowania danej powierzchni, jak i na skutek czynników atmosferycznych.

Profesjonalne mycie kostki brukowej – co obejmuje nasza oferta?

Kostka brukowa najczęściej traci swoją estetykę na skutek czynników atmosferycznych. W miejscach zacienionych i wilgotnych z czasem pokrywa ją mech i porosty. Często pojawia się na niej również zielony nalot, który oprócz tego, że nie wygląda dobrze sprawia, że po deszczu kostka staje się śliska. Często w szczelinach pomiędzy bloczkami pojawiają się także drobne chwasty. Tego typu zanieczyszczenia powinny być regularnie usuwane, nie tylko ze względu na efekty wizualne. Wnikają one bowiem w strukturę kostki i powodują jej mikrouszkodzenia. W ich wyniku nawierzchnia szybciej traci swój pierwotny wygląd. Na wybrukowanych podjazdach mamy do czynienia również z problemem plam po oleju i smarach samochodowych oraz śladami opon.

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem oraz sprawdzonymi środkami chemicznymi do usuwania plam i innych zanieczyszczeń z kostki brukowej. Tam, gdzie jest to możliwe, wykonujemy mycie kostki brukowej ekologicznymi metodami, bez stosowania chemii.

Oprócz doczyszczania zaniedbanej kostki brukowej oferujemy także doprowadzanie jej do porządku po pracach budowlanych. Najpierw usuwamy warstwy brudu, nagromadzone podczas remontu, łącznie ze śladami po zaprawie murarskiej, cemencie czy farbach. Po wstępnym oczyszczeniu wykonujemy mycie kostki brukowej pod ciśnieniem.

Zanieczyszczenia na kostce brukowej – jak pracujemy?

Pracę zawsze rozpoczynamy od usunięcia najcięższych zabrudzeń takich jak warstwy brudu wniesione na kostkę przez koła samochodów, piasek czy zanieczyszczenia poremontowe. Na tym etapie usuwamy także tłuste plamy i inne ślady niemożliwe do usunięcia podczas mycia pod ciśnieniem.

Czyszczenie kostki brukowej, wymaga czasu, dlatego zawsze staramy się uzgodnić z klientem dogodny dla niego termin na wykonanie usługi. Nawierzchnie przy firmach, gdzie codziennie jest duże natężenie ruchu klientów, możemy wyczyścić po godzinach ich pracy. Jeśli to niemożliwe wykonujemy czyszczenie etapami, wyznaczając ciągi komunikacyjne.

Podczas wykonywania usługi zawsze zwracamy uwagę na otoczenie. Jeśli jest taka potrzeba, zabezpiecza powierzchnie, które mogłyby zostać uszkodzone podczas czyszczenia. Zachowujemy także szczególną ostrożność w pobliżu roślin. Nie stosujemy środków chemicznych, które mogłyby je zniszczyć lub odpowiednio je zabezpieczamy, jeśli nie ma innej możliwości usunięcia np. plamy oleju.

Impregnacja kostki brukowej to zabieg, który warto wykonać po dokładnym jej oczyszczeniu. Pozwala to przywrócić nawierzchni intensywny kolor oraz zabezpiecza ją przed ponownym głębokim wnikaniem zanieczyszczeń, aż do momentu ponownego mycia pod wysokim ciśnieniem.

Czyszczenie kostki brukowej

W swojej ofercie mamy również odśnieżanie dachów