Sprzątanie po zgonach

Sprzątanie po zgonach naturalnych, samobójstwach, dramatycznych wypadkach.

RECOVERS oferuje Państwu kompleksowe i specjalistyczne sprzątanie miejsc po zgonach. Nasi pracownicy to najlepsi specjaliści w branży sprzątania miejsc po zmarłych i dezynfekcji funeralnej. Posprzątamy każde pomieszczenie, w którym odnalezione zostało ciało zmarłego na skutek:

 • zgonu naturalnego,
 • nieszczęśliwego wypadku,
 • morderstwa,
 • samobójstwa.

Sprzątanie miejsc po zgonach to najtrudniejsze z usług w branży, dlatego nasz zespół tworzą wyłącznie najlepiej przygotowani zawodowo technicy, posiadający wieloletnie doświadczenie w sprzątaniu po zgonach.

Oczyszczanie po zgonach to również konieczność zachowania wymaganych przez prawo procedur sanitarnych, którym sprostać mogą jedynie specjaliści. Nasza wiedza i doświadczenie w sprzątaniu po zgonach to Państwa gwarancja jakości naszych usług. W naszej pracy przy sprzątaniu po zgonach wykorzystujemy wyłącznie certyfikowane maszyny takie jak ozonatory, lampy UV oraz specjalistyczne odkurzacze przemysłowe i najwyższej jakości środki dezynfekujące.

Pracujemy wyłącznie z profesjonalnym zespołem ekspertów, aby świadczyć dla Państwa najwyższej jakości usługi sprzątania po zgonach. Posiadamy najwyższe kwalifikacje zawodowe, nasi eksperci to technicy szczegółowo przeszkoleni w zakresie oczyszczania po zmarłych.

Doskonale rozumiemy, że sprzątanie po zgonie to bardzo trudny dla Państwa czas, stąd nasze działania determinujemy zawsze troską o dobro i komfort Klienta. Każde zlecenie traktujemy z najwyższą powagą i profesjonalizmem. Zaufali nam klienci indywidualni, właściciele hoteli i pensjonatów, a także urzędy państwowe i spółdzielnie mieszkaniowe.

Nasze podstawowe standardy działania to Państwa gwarancja najwyższej jakości sprzątania po zgonach na terenie niemal całej Polski.

W ramach sprzątania po zgonach:

 • opróżniamy i porządkujemy mieszkania oraz inne pomieszczenia zgodnie z indywidualnym planem,
 • utylizujemy wszelkie urządzenia i odpady niebezpieczne w specjalistycznych spalarniach,
 • dezynfekujemy po zwłokach środkami odkażającymi,
 • neutralizujemy i usuwamy wszelkie ślady po materiale biologicznym – m.in. krew, wydzieliny pośmiertne, fragmenty tkanek za pomocą najnowocześniejszych maszyn i technik,
 • kompleksowo ozonujemy pomieszczenia po zmarłym przy pomocy najwyższej jakości ozonatorów,
 • usuwamy zapach śmierci eliminując wszelkie groźne substancje,
 • zamgławiamy najnowocześniejszą na rynku metodą ULV – Airfog,
 • przeprowadzamy mikrodyfuzję oraz dezynfekujemy suchą mgłą.

Sprzątanie po zgonach – jakich środków używamy?

Oczyszczanie po zmarłych to niezwykle złożony proces. Najważniejsza jest specjalistyczna wiedza i używane środki. Sprzątanie po zgonie to działania z zakresu odkażania chemicznego, biologicznego i działania fizyczne. Każde miejsce sprzątania po zmarłych jest inne i należy dostosować procedury do konkretnego przypadku. Standardowo dekontaminację wykonujemy przy użyciu ozonu, podchlorynem i chlorkami bezankoniowymi. To najskuteczniejsze środki odkażające, które najszybciej przynoszą efekt. Już po 12 godzinach od przeprowadzenia sprzątania po zgonach można ponownie użytkować pomieszczenia.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej po zmarłych, zgonach?

Przede wszystkim konieczne jest sprawdzenie kwalifikacji zawodowych i zaplecza technicznego takiej firmy. Eksperci sprzątania po zgonach muszą mieć odpowiednie pozwolenia i certyfikaty. Ważne są również opinie klientów o firmie. Niepokój powinna wzbudzić także zbyt niska cena usługi. Nie ulega wątpliwości, że sprzątanie po zgonach to ogromny nakład pracy oraz zaangażowania techników i sprzętu. Ale to również nie oznacza, że cena usługi powinna być wygórowana. Jeśli cokolwiek budzi Państwa wątpliwości, lepiej nie korzystać z firm, które niewiele mają wspólnego z profesjonalnym sprzątaniem po zgonach. RECOVERS to zespół ekspertów z najlepszymi kwalifikacjami oraz doświadczeniem w sprzątaniu po zgonach. Służymy fachową wiedzą i doradztwem. Naszym atutem są indywidualne, uczciwe stawki i możliwość rozłożenia płatności na raty.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebne jest profesjonalne sprzątanie po zgonach. Każde zlecenie traktujemy z należytą powagą a miejsce śmierci Państwa bliskich – z szacunkiem.

Sprawdź jak działamy w Twoim mieście: