Sprzątanie po zgonach

Sprzątanie po zgonach to skomplikowany proces. Wymaga podjęcia wysokich środków ostrożności. Śmierć człowieka – szczególnie w zamkniętym pomieszczeniu – powoduje wysokie ryzyko niebezpieczeństwa. Wiele zależne jest od rodzaju śmierci oraz rozkładu ciała, jednak zawsze należy mieć specjalną odzież oraz maski, wchodząc do miejsca, w którym nastąpił zgon. Przeprowadzane przez nas sprzątanie po zmarłych przebiega z zachowaniem prawidłowych procedur. Pierwszym krokiem jest kompleksowa dezynsekcja, następnie usuwane są ślady biologiczne, które mogą stanowić zagrożenie. Podejmowane czynności dostosowane są do indywidualnego przypadku, jednak można przyjąć, że sprzątanie po zwłokach trwa od 1-4 dni.

Kiedy zdecydować się na sprzątanie po zmarłym?

Przeprowadzana przez nas dezynfekcja po zgonie może mieć miejsce w każdym przypadku. Nie ma znaczenia rodzaj zgonu oraz czas rozkładu ciała. Dzięki odpowiednim procedurom, sprzątanie mieszkań po zwłokach przebiega sprawnie, a specjalna odzież niweluje ryzyko niebezpieczeństwa.

Pierwszym krokiem jest dezynfekcja po zmarłym, następnie zabezpieczone zostają wszelkie niebezpieczne odpady. Najbardziej czasochłonnym etapem jest opróżnienie lokalu, usunięcie mebli, wyposażenia i innych przedmiotów, które przekazywane są do utylizacji. Następnym etapem jest dokładne czyszczenie chemiczne oraz dezynfekcja po zgonach. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów, usuwamy przykry zapach.

Efekt sprzątania po zgonach

Efektem sprzątania po zmarłych jest całkowicie opróżniony dom lub mieszkanie. Lokal jest dokładnie oczyszczony, a dezynfekcja po zwłokach gwarantuje bezpieczeństwo. Niekiedy – w skrajnych przypadkach – konieczne jest przeprowadzenie remontu, o czym także informujemy. Nie warto podejmować się sprzątania na własną rękę. By zminimalizować ryzyko, konieczna jest dezynfekcja. Poznań to nasz obszar działania, dlatego zapraszamy do kontaktu osoby z Poznania i okolic!