Mycie dachów

Mycie dachów to czynność, którą należy wykonywać okresowo, niezależnie od rodzaju jego pokrycia. Producenci blach i dachówek zalecają jej przeprowadzanie mniej więcej co 5 lat. Regularne oczyszczanie dachu z zabrudzeń gwarantuje, że zachowa on doskonały wygląd i stan techniczny przez wiele lat.

Czyszczenie dachów – jak przebiega?

Mycie dachów rozpoczynamy od nasączenia jego połaci środkiem myjącym. Następnie przystępujemy do właściwego mycia dachu za pomocą wody pod ciśnieniem. Po dokładnym usunięciu wszelkich zabrudzeń, na czyszczoną powierzchnię może zostać naniesiony środek impregnacyjny. Nadaje on pokryciu dachowemu właściwości hydrofobowe, co opóźnia ponowne gromadzenie się brudu na jego powierzchni. Dach może zostać pokryty także preparatem o silnym działaniu biobójczym, który spowalnia  rozrost pleśni, glonów, alg i mchu w przyszłości.

Nasz zespół przyjeżdżając do klienta, przywozi ze sobą wszelki sprzęt i środki chemiczne potrzebne do wykonania prac. Potrzebujemy jedynie dojścia do zimnej wody. Preparaty czyszczące, których używamy, szybko ulegają neutralizacji. Nie należy zatem obawiać się, że uszkodzą rośliny rosnące w pobliżu domu, czy zniszczą trawnik. Podczas wykonywania prac nie zalewamy elewacji budynki. Nie ma zatem ryzyka, że powstaną na niej nieestetyczne zacieki. Będąc na dachu, w razie wykonujemy także czyszczenie rynien. Udrożnione pozwalają swobodnie spływać wodzie w trakcie mycia, a później deszczu.

Jakie rodzaje brudu możemy usunąć?

Czyszczenie ciśnieniowe dachów pozwala usunąć z ich powierzchni  mech, algi, pleśnie, glony i porosty, a także odchody ptaków. Aby usunąć zanieczyszczenia z sadzy nagromadzone najczęściej wokół komina, konieczne jest użycie specjalistycznych środków chemicznych. Usuwamy także ślady rdzy spowodowane przez różnego rodzaju instalacje np. konstrukcję paneli solarnych, czy uchwyty anteny satelitarnej. Mycie dachów pozwala pozbyć się także pyłów budowlanych, kurzu z drogi czy pobliskich pól uprawnych i innych nalotów, które są szczególnie widoczne na ciemnym poszyciu.

Dlaczego warto powierzyć mycie dachów profesjonalistom?

Warunki atmosferyczne, duże nasłonecznienie, gromadzący się latami kurz i pył, zanieczyszczenia z komina i wreszcie mech, glony i porosty mogą z czasem osłabić powłokę pokrycia dachowego. Bardzo ważne jest zatem bardzo dokładne jego regularne oczyszczenie. Niejednokrotnie wymaga to użycia silnych, specjalistycznych środków chemicznych, co może być niebezpieczne dla zdrowia. Mycie dachu wiąże się także z koniecznością wejścia na niego i poruszania się po jego powierzchni. Dla osób niemających odpowiedniego przeszkolenia, doświadczenia oraz zabezpieczeń jest to bardzo ryzykowne. Nasz zespół dysponuje nie tylko profesjonalnym sprzętem i wysokiej jakość środkami chemicznymi do czyszczenia dachów, ale także odpowiednimi zabezpieczeniami. Pozwala nam to sprawnie i bardzo dokładnie usunąć nawet uporczywy brud z dachówki ceramicznej, dachówki cementowej, blachodachówki, blachy trapezowej, czy gontów drewnianych i bitumicznych.

Mycie dachów

W swojej ofercie mamy również mycie paneli fotowoltaicznych