Sprzątanie specjalistyczne

Zwykłe sprzątanie nie wydaje się niczym trudnym. Są jednak sytuacje, gdy efektywne sprzątnięcie wymaga specjalistycznej wiedzy i sprzętu. Niekiedy, aby pomieszczenia nadawały się do ponownego użytku, konieczna jest ich dezynfekcja i dezodoryzacja. W niektórych przypadkach próby samodzielnego sprzątania mieszkania mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Często są one także nieefektywne.

Dlaczego warto skorzystać z usług sprzątania specjalistycznego?

W niektórych sytuacjach, aby skutecznie posprzątać, konieczna jest specjalistyczna wiedza, fachowy sprzęt i wysokiej jakości środki czystości. Nie warto podejmować prób samodzielnego usuwania skutków pożaru, zalania czy sprzątania po zgonie. Może się bowiem okazać, że jego skutki będą mizerne, a ucierpi na tym nasze zdrowie.

Sprzątanie po pożarze

Jeszcze długo po ugaszeniu ognia w pomieszczeniach objętych ogniem unoszą się toksyczne opary. Wydzielają się one na sutek spalenia powierzchni podłóg, ścian, mebli i innych elementów wyposażenia. Wchodząc na teren pogorzeliska, bez odpowiedniego zabezpieczenia ryzykujemy, zatrucie. Dlatego warto zlecić sprzątanie po pożarze profesjonalnej firmie. Trzeba także wiedzieć, że sadza i woń spalenizny są bardzo trudne do usunięcia. Jeśli nie przeprowadzimy ozonowania, nawet po remoncie zapach może być wyczuwalny. Jeszcze trudniejsze jest sprzątanie po pożarze hali.

Specjalistyczne sprzątnie po zgonach i samobójstwach

Specjalistycznego sprzątania wymagają także pomieszczenia, w których doszło do śmierci. Szczególnie jeśli ciało zostało odnalezione dopiero po kilku dniach. Nasz firma przeprowadza usuwanie materiału biologicznego w pomieszczeniach, w których już po krótkim czasie rozwijają się niebezpieczne dla zdrowia patogeny. Jest to trudne zadanie, zwłaszcza gdy do zgonu doszło na skutek wypadku lub samobójstwa. Wtedy niezbędne jest sprzątanie po zgonach. Często konieczne jest usunięcie wszystkich mebli, a nawet zerwanie podłóg. Niezbędna jest także dezynfekcja pomieszczenia i deodoryzajca. Dopiero po przeprowadzeniu tych czynności mieszkanie nadaje się do ponownego użytkowania.

Sprzątanie po zalaniu i wybiciu kanalizacji

Sprzątanie po zalaniu jest trudne. Niema przy tym znaczenia czy nastąpiło ono na skutek powodzi, czy wybicia kanalizacji. Trzeba nie tylko usunąć wodę i szlam, ale przede wszystkim zneutralizować bakterie i wirusy, które przyniosła. Niezbędne jest sprzątanie po wybiciu kanalizacji. W tym celu należy użyć profesjonalnych środków dezynfekujących. Doskonałe efekty przynosi również ozonowanie.

Usuwanie mebli i sprzątanie mieszkań zaniedbanych

Osoby, które odziedziczyły dom lub mieszkanie po zmarłym krewnym, często mają problem z pozbyciem się jego wyposażenia, aby móc rozpocząć remont. Nasza firma demontuje wszelkiego rodzaju zabudowy i wynosi niepotrzebne meble, przeprowadzamy kompleksowe sprzątanie mieszkań zaniedbanych. Następnie wywozimy je do odpowiedniego miejsca składowania lub utylizacji. Opróżnienie mieszkania jest szczególnie trudne, gdy mamy do czynienia ze zbieraczem lub meliną. Po pozbyciu się wszystkich niepotrzebnych przedmiotów trzeba przeprowadzić dezynfekcje ozonem. Daje to pewność usunięcia wszystkich patogenów, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Ozon trwale usuwa także nieprzyjemny zapach. W długo opuszczonych mieszkaniach często niezbędne jest również sprzątanie po gołębiach, które mogą się dostać np przez otwarte okno.

Sprzątanie biur i magazynów

Odśnieżanie i mycie dachów oraz fotowoltaiki, czyszczenie kostki brukowej, mycie okien na wysokości

Inne

Sprzątanie specjalistyczne