Mycie okien na wysokości

Mycie okien na wysokości, szczególnie jeśli znajdą się na wysokość i nie ma do nich dostępu z wewnątrz, jest trudne do wykonania. Osoby bez odpowiedniego sprzętu, przeszkolenia i uprawnień nie powinny tego robić, ponieważ może skończyć się to poważnym wypadkiem. Efekty samodzielnych prób mycia trudnodostępnych witryn sklepowych, czy dużych okien w większości przypadków nie przynoszą także dobrych efektów.

Dlaczego warto powierzyć czyszczenie okien biurowców profesjonalistom?

Architekci coraz częściej sięgają po duże przeszklenia, projektując nowoczesne budynki. Nadają im one lekkości, doświetlają wnętrza i pozwalają podziwiać widoki z wysokości. Regularne mycie okien w wieżowcach jest zatem koniecznością. Wiele firm usługowych i handlowych chętnie wstawia także w swoich lokalach ogromne okna wystawowe od strony ulicy.  W ten sposób mogą lepiej wyeksponować swoje produkty lub zachęcić przechodniów do wejścia do wnętrza kawiarni czy restauracji. Aby jednak przeszklenia spełniły swoją funkcję, muszą być nieskazitelnie czyste. W miastach, gdzie jest duże natężenie ruchu ulicznego, wiatr przenosi pyłki kwitnących roślin oraz zanieczyszczenia z kominów, więc okna szybko się brudzą. Aby wyglądały doskonale i były wizytówką firmy, należy stale dbać o systematyczne mycie okien witryn sklepowych.

Nasza firma dysponuje zespołem, który ma duże doświadczenie w sprzątaniu specjalistycznym. Jedną z usług, które świadczy, jest mycie okien na wysokości. Dysponujemy odpowiednim sprzętem pozwalającym wykonać tego typu usługę szybko i sprawnie. W zależności od wysokości budynku i jego otoczenia stosujemy podnośniki koszowe lub zabezpieczenia linowe. Szczególnie trudne i niebezpieczne jest mycie okien w wieżowcach. Pracownicy je wykonujący muszą przechodzić okresowe badania lekarskie potwierdzające ich zdolność do wykonywania tego typu prac.

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, który gwarantuje najwyższą jakość wykonanej usługi. Miękkie szczotki i myjki pozwalają nam skutecznie usunąć nawet ciężkie zabrudzenia, nie uszkadzając czyszczonej powierzchni. Do mycia wykorzystujemy nie tylko specjalne środki chemiczne, ale także wodę demineralizowaną, dzięki czemu nie powstają smugi.

Alpinistyczne mycie okien – jak przebiegają prace?

Po uzgodnieniu z klientem zakresu prac do wykonania oraz zapoznaniu się z lokalizacją okien w budynku i dostępem do nich wybieramy najodpowiedniejszą metodę jaka wykonamy mycie okien na wysokościach. Na tym etapie możemy także przedstawić wycenę usługi. Oprócz mycia szyb możemy wyczyścić także framugi okien oraz parapety. Skutecznie usuwamy nie tylko zabrudzenie powstałe na skutek warunków atmosferycznych, kurzu, pyłu czy sadzy, ale także odchody ptaków. To bardzo ważne, aby nie pozostawały długo np. na powierzchni parapetów, ponieważ mogą spowodować trwałe przebarwienia.

Nasza firma wykonuje nie tylko jednorazowe zlecenia. Chętnie podejmujemy także stałą współpracę na cykliczne mycie okien w budynku.

Mycie okien na wysokości

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po budowie