Sprzątanie wieży kościelnych

Sprzątanie wieży kościelnych – praca na wysokościach. Wieża z założenia ma stanowić ciekawy akcent w bryle budynku kościoła. Wysoko położone detale architektoniczne ma także wiele zabytkowych budynków takich jak kamienice. Często również urzędy i inne instytucje mieszczą się w bardzo starych budynkach z niezwykłymi ozdobami, które położone są bardzo wysoko. Aby dodawały one uroku obiektom, na których zostały zbudowane, muszą być zachowane w doskonałym stanie technicznym i wizualnym.

Sprzątanie wieży kościelnych – jak przebiega?

Na dachach wieży kościelnych oraz ich w ich otwartych wnętrzach, gromadzi się pył i kurz, a także zanieczyszczenia atmosferyczne. Tego rodzaju detale architektoniczne zazwyczaj mają dużo trudno dostępnych miejsc. Po pewnym czasie tworzy się na nich gruba warstwa zanieczyszczeń, której nawet obfite deszcze nie są w stanie spłukać. W wyniku tego z biegiem lat wieża przestaje być ozdobą kościoła. Jedynym sposobem przywrócenia jej do właściwego stanu, który będzie zachwycał, jest profesjonalne czyszczenie z zewnątrz i sprzątanie wewnątrz.

Nasz zespół tworzą pracownicy, którzy posiadają odpowiednie przeszkolenie i uprawnienia do pracy na wysokościach. Dysponujemy także sprzętem, który pozwala nam dotrzeć na szczyt wieży nawet po najbardziej niedostępnym dachu. W zależności od ukształtowania budynku i jego dostępności stosujemy rusztowania, podnośniki koszowe lub sprzęt alpinistyczny. Zawsze dbamy przy tym o bezpieczeństwo naszych pracowników, stosując odpowiednie zabezpieczenia.

Sprzątanie wieży kościelnych – jakie rodzaje zabrudzeń możemy usunąć?

Nasza ekipa dysponuje specjalistycznym sprzętem, profesjonalnymi środkami chemicznymi oraz dużym doświadczeniem, dzięki czemu możemy usunąć każdy rodzaj zabrudzenia z różnych powierzchni. Czyścimy zewnętrzne zanieczyszczenia takie jak mech, pył i kurz nagromadzony przez długi czas. Usuwamy również odchody gołębi z daszków i elewacji. Stosujemy różne techniki czyszczenia w zależności od rodzaju brudu do usunięcia oraz od tego, z czego wykonane są myte detale. Dobieramy środki chemiczne tak, aby były skuteczne i były bezpieczne dla czyszczonej powierzchni.

Nasi pracownicy mogą także przeprowadzić sprzątanie wieży kościelnych wewnątrz. Usuniemy nagromadzony przez lata kurz, odchody zwierząt, zeschłe liście, pajęczyny i wszelkie inne zanieczyszczenia. Nasza ekipa może także umyć okna wieży znajdujące się na znacznej wysokości. Wyczyścimy zarówno przeszklenia, jak i framugi oraz parapety. Stosujemy specjalistyczne myjki i szczotki oraz wodę demineralizowaną co pozwala dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia i nie zostawia smug. Nie ma także obawy o to, że czyszczona powierzchnia zostanie uszkodzona.

Wykonując prace na wysokości, zawsze odpowiednio przygotowujemy teren wokół budynku. Dbamy o bezpieczeństwo przechodniów oraz o to, aby nie zabrudzić otoczenia kościoła w wyniku prac wykonywanych na wieży. W zależności od dostępności budynku dobieramy metodę dotarcia na szczyt obiektu tak, aby nie uszkodzić roślin ani innych elementów, znajdujących się blisko budynku.

Sprzątanie wieży kościelnych

W swojej ofercie mamy również sprzątanie biur