Koronawirus

Koronawirus nadal ewoluuje i staje się bardziej zjadliwy. W związku z tym istnieje również wiele pytań bez odpowiedzi. Nadal nie przeprowadzono jeszcze odpowiednich badań klinicznych ani naukowych w odniesieniu do jego właściwości itp.

Błędem jest zakładanie, że koronawirus może pozostawać aktywny tylko przez kilka godzin na powierzchni. Tak sugeruje jedna organizacja zdrowia za pośrednictwem strony internetowej. Twierdzi, że jest wiodącym źródłem informacji na temat koronawirusa, gdy nie ma na to naukowego dowodu.

Nadal nie wiemy, jak długo te koronawirusy mogą przetrwać na powierzchniach. Aby być bezpiecznym najlepiej dezynfekować obszary, które mają duży kontakt z ludźmi. Niezależnie od tego, czy wykazują oznaki infekcji, czy nie. A jak wszyscy wiemy, najlepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Koronawirus – zapobieganie

Jednym dobrym sposobem na to jest wdrożenie ozonu. Ozon już w niedługim czasie może stać się jedyną formą walki z koronowirusem. W Polsce ze względu na praktyczną niedostępność środków dezynfekujących w płynach.

Udowodniono również, że gaz ozonowy zabija koronawirusa SARS, a ponieważ struktura nowego koronawirusa 2019-nCoV jest prawie identyczna z koronawirusem SARS. Stosunkowo bezpiecznie jest powiedzieć, że będzie działał również na nowym koronawirusie. Zauważono, że do tej pory nie ma żadnych badań z wyjątkiem tego, które jest obecnie prowadzone w Chinach w Instytucie Wirusologii w Hubei. Postęp tego badania wykazał, że ozon działa na koronawirusa. Badanie powinno zostać zakończone wkrótce i oficjalnie opublikowane w czasopiśmie Virology.

Istnieje ponad 17 badań naukowych, które pokazują, że ozon jest w stanie zniszczyć koronawirusa SARS.

Koronawirus – ozonowanie

Przeciwpatogenne działanie ozonu zostało potwierdzone przez kilka dziesięcioleci. Jego zabójcze działanie na bakterie, wirusy, grzyby i wiele gatunków pierwotniaków służy, jako podstawa do coraz większego zastosowania w dezynfekcji miejskich zasobów wodnych w miastach na całym świecie. Zazwyczaj wirusy to małe, niezależne cząstki zbudowane z kryształów i makrocząsteczek. W przeciwieństwie do bakterii rozmnażają się tylko w komórce gospodarza. Ozon niszczy wirusy przez dyfundowanie przez otoczkę białkową do rdzenia kwasu nukleinowego, co powoduje uszkodzenie wirusowego RNA. Przy wyższych stężeniach ozon niszczy kapsyd lub zewnętrzną powłokę białkową przez utlenianie.

Jednak ozon, oprócz dobrze znanego działania na nienasycone lipidy, może również oddziaływać z niektórymi białkami i ich składnikami, a mianowicie z aminokwasami. Rzeczywiście, gdy ozon wchodzi w kontakt z białkami kapsydu, powstają wodorotlenki białka i wodorotlenki białka i wodoronadtlenki białka. Wirusy nie mają ochrony przed wstrząsem oksydacyjnym.

Większość wysiłków badawczych dotyczących wirusobójczych skutków działania ozonu koncentrowała się na skłonności ozonu do rozbijania cząsteczek lipidowych w miejscach o konfiguracji wielu wiązań. Rzeczywiście, po fragmentacji otoczki lipidowej wirusa jego rdzeń DNA lub RNA nie może przetrwać. Nowy koronawirus jest wirusem otoczkowym.

Zazwyczaj generatory ozonu powinny być używane wyłącznie przez przeszkolony personel, ponieważ ozon jest niebezpieczny dla ludzi. Może niszczyć komórki wyściełające usta, drogi nosowe i płuca. Ma zdolność wywoływania mutacji komórkowych i raka. A dla osób z inną chorobą podstawową krótkie narażenie na nią może być niebezpieczne.

Ozonowanie na koronawirusa

Nasza firma oferuje Państwu również możliwość dezynfekcji pomieszczeń, budynków szkół i przedszkoli, obiektów lub pojazdów za pomocą profesjonalnych urządzeń do ozonowania. Jesteśmy przygotowani, aby w każdej chwili wyruszyć w każde miejsce Polski celem realizacji profesjonalnej usługi ozonowania. Nasz zespół to profesjonaliści z dużym doświadczeniem praktycznym oraz wiedzą. To również funkcjonariusze służb ratunkowych, którzy wiedzą jak bezpiecznie i fachowo podejść do tematu zagrożeń biologicznych w tym zagrożenia koronowirusa w Polsce.

Sprawdź naszą ofertę na ozonowanie mieszkań, ozonowanie domów.

Źródło:
https://www.thailandmedical.news/news/ozone-can-be-used-to-destroy-the-new-coronavirus-and-disinfect-areas
https://sportsozone.com/files/3414/4121/2543/How_Ozone_Affects_Bacteria.pdf
https://www.ozonesolutions.com/knowledge-center/ozone-effects-on-pathogens.html
https://www.sciencealert.com/a-new-device-can-kill-99-9-of-an-airborne-virus-in-the-blink-of-an-eye

Koronawirus ozonowanie