Sprzątanie po pożarze

Sprzątanie po pożarze, usuwanie sadzy

Sprzątanie po pożarze – sprawnie i kompleksowo. Pożar zawsze niesie ze sobą straty materialne. Pozostawia także pogorzelisko, które jak najszybciej należy posprzątać. Utrata majątku często oznacza również utratę dachu nad głową, dlatego tak ważne jest szybkie i dokładne sprzątanie po pożarze. Nie należy lekceważyć miejsca po pożarze i posprzątać je samodzielnie. W pogorzelisku znajduje się również wiele groźnych związków trujących zagrażających zdrowiu. Warto powierzyć oczyszczenie i dezynfekcję miejsca po pożarze specjalistycznej firmie, której pracownicy mają doświadczenie, jak również odpowiednie zaplecze techniczne.

Sprzątanie po pożarze – jakie należy podjąć działania po pożarze?

Ugaszenie pożaru to dopiero początek działań. Na miejscu pogorzeliska obecna jest policja, aby ustalić przyczynę pożaru. Jeśli nie wybuchł z winy domowników, wówczas zawiadamiany jest rzeczoznawca, który oszacuje straty majątkowe. Istotnym jest, aby przed jego przybyciem nie podejmować się sprzątania pogorzeliska, może to zafałszować faktyczny stan szkód. Dopiero po zakończeniu przez rzeczoznawcę prac można zacząć sprzątanie miejsca po pożarze, po uprzednim ustaleniu, że budynek nie grozi zawaleniem.

Sprzątanie po pożarze, oczyszczanie, usuwanie sadzy – dlaczego warto je zlecić RECOVERS?

Specjalizujemy się w sprzątaniu pogorzelisk, nasi technicy to również strażacy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z żywiołem. Oczyszczanie takiego miejsca to wymagająca ogromnej wiedzy, jak również doświadczenia i zaplecza technicznego praca. Należy ją wykonywać w maseczce chroniącej płuca i pozostałe organy wewnętrzne, ale także w ubraniu ochronnym. Bez zachowania koniecznych środków ostrożności, sprzątając miejsce po pożarze można być narażonym na działanie również niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych.

Czyszczenie po pożarze – strategia działania RECOVERS

Podczas pożaru wytwarzanych jest mnóstwo niebezpiecznych dla zdrowia i życia trujących związków, które na długo pozostają w pomieszczeniach. Dlatego warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy sprzątającej, która dokładnie usunie pozostałości pożaru. RECOVERS to profesjonalna firma specjalizująca się w czyszczeniu pogorzelisk, a także neutralizowaniu toksyn i doczyszczaniu ścian z sadzy. Stosujemy najskuteczniejsze techniki, a dzięki innowacyjnym metodom pracy nasze działania są efektywne, jak również skuteczne i szybkie. Nasi pracownicy to przede wszystkim strażacy z długoletnim doświadczeniem, dzięki czemu sprzątanie RECOVERS to najwyższy profesjonalizm i solidność.

Sprzątania po pożarze – etapy:

 • usuwamy również wszelkie sprzęty, meble i inne rzeczy,
 • wywozimy, a także utylizujemy odpady,
 • usuwamy również sadzę z powierzchni,
 • neutralizujemy także zadymienie pomieszczeń,
 • wykonujemy również całościową dekontaminację (dezaktywujemy niebezpieczne związki chemiczne),
 • przeprowadzamy także kompleksową dezynfekcję pomieszczeń i urządzeń techniką ozonowania, jak również suchym lodem,
 • czyścimy także przewody wentylacyjne i kominowe,
 • pomagamy również przygotować dokumentację dla firmy ubezpieczeniowej.

Pomożemy Państwu także jak najszybciej wrócić do mieszkania. Naszą misją jest także nieść pomoc wszędzie tam gdzie jest ona potrzebna.

Często zdarza się tak, że w wyniku gaszenia kondygnacja niżej zostaje zalana. Dlatego nasza firma również świadczy usługę sprzątanie po zalaniu.
Na koniec naszych działań przeprowadzamy także ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Potrzebujecie Państwo kompleksowo i profesjonalnie oczyścić miejsce po pożarze? Skontaktuj się z nami, jesteśmy do Państwa dyspozycji również przez cały tydzień, cały czas.

Sprawdź jak działamy również w Twoim mieście:

Dolnośląskie:

Kujawsko-pomorskie:

Lubelskie:

 • Biała Podlaska
 • Chełm
 • Lublin
 • Zamość

Łódzkie:

 • Łódź
 • Piotrków Trybunalski
 • Sieradz
 • Skierniewice

Małopolskie:

Mazowieckie:

Opolskie:

Podkarpackie:

Podlaskie:

Śląskie:

Świętokrzyskie:

Warmińsko-mazurskie:

Zachodniopomorskie:

Sprzątanie po pożarze

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po zgonach