Sprzątanie po budowie

Sprzątanie po budowie – niezbędny etap. Zakończenie budowy lub remontu domu, mieszkania, czy budynków firmowych zazwyczaj nie pozwala na użytkowanie pomieszczeń zaraz po wyjściu z nich ekipy budowlanej. Konieczne jest gruntowne sprzątanie po budowie, które usunie wszelkie pozostałości po ciężkich pracach oraz wszechobecny pył i kurz. Z wielu powodów lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie.

Dlaczego warto powierzyć sprzątanie po budowie profesjonalnej firmie?

Nasza firma od wielu lat zajmuje się sprzątaniem specjalistycznym. Wciąż szkolimy naszych pracowników i inwestujemy w sprzęt. Używamy profesjonalnych środków czyszczący, które są w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Dzięki odpowiednim urządzeniom, wysokiej jakości preparatom czyszczącym i doświadczonemu zespołowi, możemy przeprowadzić tego typu prace sprawnie i szybko. Dla inwestora lub firmy, która jest zobowiązana wykonać sprzątanie pobudowlane po zakończeniu prac to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Dzięki dużemu doświadczeniu i wiedzy naszych pracowników wiemy jak najskuteczniej usunąć ślady tynku, kleju, czy farby z różnego rodzaju powierzchni bez ich uszkodzenia. To bardzo ważne szczególnie w przypadku podłóg oraz okien. Ich ramy często bowiem zastają ubrudzone przez ekipę budowlaną tynkiem lub klejem.

Powierzenie tego zadania przypadkowym osobom  lub próba przeprowadzenia samodzielnego sprzątania po budowie może się skończyć uszkodzeniem niektórych powierzchni. Nieumiejętne usuwanie zabrudzeń z podłóg, czy ram okiennych może doprowadzić do ich porysowania. Katastrofalne skutki może mieć także niewłaściwe użycie środków chemicznych. Na czyszczonych powierzchniach mogą powstać przebarwienia, zmatowienia, a nawet poważne wżery, których nie da się usunąć ani zamaskować.

Jak przebiega sprzątanie pobudowlane?

Sprzątanie po budowie rozpoczynamy od usunięcia wszystkich śmieci pozostawionych przez ekipę budowlaną. Następnie przeprowadzamy dokładne odkurzanie ścian po remoncie. Czyścimy z pyłu także podłogi oraz wszelkie inne powierzchnie. Wielokrotnie myjemy posadzki aż do momentu, gdy usunięty z nich zostanie cały pył. Dokładnie czyścimy okna. Usuwamy wszelkie poremontowe zabrudzenia z framug oraz szyb. Bez pozostawienia jakichkolwiek śladów usuniemy z ich ram zaprawę murarską, klej, a także taśmę zabezpieczającą, która nie została usunięta w porę i przywarła do powierzchni. Po zakończeniu prac przez naszą ekipę pomieszczenia nadają się do użytkowania. Dokładne sprzątanie nie tylko sprawi, że podłogi, okna i inne powierzchnie będą wyglądały doskonale, ale także pozwala usunąć kurz, który jeszcze długo może unosić się w powietrzu. Znacznie podnosi to jakość powietrza w pomieszczeniach.

Oprócz sprzątania wnętrza budynku, nasz zespół może doprowadzić do porządku także teren wokół niego. Oferujemy dokładne usunięcie wszystkich śmieci. Oczyszczenie trawnika oraz innych roślin np. z resztek styropianu. Możemy także umyć kostkę brukową, usuwając z niej wszelkie zaburzenia poremontowe w postaci zaprawy, kleju czy farby.

Sprzątanie po budowie

W swojej ofercie mamy również sprzątanie magazynów