Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń. Ozon jest jednym z dwóch najsilniejszych sterylizatorów. Jego przewagą nad chlorem jest jednak większa skuteczność i szybkość działania. Ponadto gaz ten jest  bezpieczny dla środowiska i zdrowia człowieka. Jest bardzo efektywny w usuwaniu bakterii, wirusów, pleśni i grzybów. Eliminuje również roztocza i inne alergeny. Ozonowanie pozwala trwale pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Jak przebiega proces ozonowanie pomieszczeń?

Skuteczna dezynfekcja ozonem pomieszczeń wymaga wiedzy i doświadczenia od osoby, która je wykonuje. Pracę należy zacząć od przygotowania wnętrza. Przede wszystkim trzeba usunąć z niego zwierzęta i rośliny. Nie mogą w nim także przebywać ludzie. Kolejnym krokiem jest uszczelnienie. Osoba wykonująca zabieg zabezpiecza okna, drzwi, wentylacje i inne miejsca, którymi ozon, mógłby się w niekontrolowany sposób ulotnić. Aby zabieg ozonowania był w pełni skuteczny, należy uzyskać odpowiednio wysokie stężenie gazu w powietrzu. Jest to możliwe dzięki właściwemu zaplanowaniu czasu pracy generatora w stosunku do powierzchni pomieszczenia. Wówczas możemy mieć pewność, że ozon wniknął we wszelkie szczeliny i porowate powierzchnie, dezynfekując je i eliminując ich zapach. Gdy zaplanowany czas pracy minie, urządzenie się wyłącza. Aby wejść do wnętrza, należy poczekać, aż stężenie ozonu spadnie do bezpiecznego poziomu. Konieczne jest także dokładne przewietrzenie wnętrz. Pracownicy zazwyczaj już po kilku godzinach mogą powrócić do pracy w dezynfekowanych pomieszczeniach.

Ozonowanie pomieszczeń – mieszkań i domów

Na dezynfekcję ozonem przestrzeni domowej często decydują się osoby cierpiące z powodu alergii. Ozon pozwala wyeliminować na dłuższy czas roztocza, pleśnie i grzyby, a nawet pyłki roślin. Powietrze po jego przeprowadzeniu jest czyste i świeże. Alergicy szybko odczuwają ulgę. Zabieg ozonowania domów i mieszkań zazwyczaj przeprowadza się również po pożarze i po zalaniu. Pozwala także odświeżyć i zdezynfekować bardzo zaniedbane mieszkania.

Ozonowanie mieszkania, domu…

Ozonowanie placówek oświatowych

Doskonałym sposobem na szybkie i skuteczne zdezynfekowanie sal szkolnych i przedszkolnych jest ozonowanie pomieszczeń. Gaz ten wnika we wszystkie szczeliny, a także dywany czy tapicerowane meble. Ozon pozwala pozbyć się z sal, w których przebywają dzieci, alergenów i wszelkich patogenów. Może to przyczynić się do mniejszego rozprzestrzeniania się sezonowych chorób w tego typu placówkach.

Ozonowanie żłobków, przedszkoli, szkół…

Ozonowanie pokoi hotelowych i restauracji

Mimo że, pokoje hotelowe sprzątane są na bieżąco, warto co jakiś czas przeprowadzić ich ozonowanie pomieszczeń hotelowych. Pozwoli to dokładnie zdezynfekować wszystkie powierzchnie oraz usunąć nieprzyjemne zapachy. Goście wchodząc do pokoju, od razu poczują świeży zapach czystości. Również wnętrza sal restauracyjnych, gdzie miesza się wiele zapachów jedzenia, warto co jakiś czas odświeżyć za pomocą ozonu i przeprowadzić ozonowanie restauracji. Lokal będzie wówczas zachęcał gości do wejścia aromatem świeżo przygotowanych potraw.

Ozonowanie hoteli, restauracji…

Ozonowanie magazynów i hal

Za pomocą ozonu można skutecznie dezynfekować także obiekty wielkopowierzchniowe. Usunięte zostaną przy okazji wszystkie nieprzyjemne zapachy. Podnosi to komfort pracy personelu. Zapobiega także przenikaniu zapachów w składowane towary lub produkty.

Ozonowanie magazynów, hal…

Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Ozonowanie