Usuwanie materiału biologicznego

Usuwanie materiału biologicznego Poznań

Materiałem biologicznym są wszelkiego rodzaju ślady pochodzenia ludzkiego zwierzęcego a nawet roślinnego. To przede wszystkim materiał pochodzenia tkankowego jak krew, włosy czy fragmenty narządów, wydzieliny takie jak ślina czy wydaliny jak kał i mocz. Powierzchnia pokryta choćby krwią czy wymiocinami stanowi miejsce potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia, skażone.
W naszej pracy na co dzień mamy do czynienia z różnego rodzaju materiałami i śladami biologicznymi pozostałym na miejscu dramatycznego zdarzenia czy wypadku. To w głównej mierze krew, fekalia czy wymiociny.
Ślady biologiczne to bardzo specyficzne ślady, szybko zachodzą w nich procesy gnilne i rozwój mikroorganizmów, które są ogromnym zagrożeniem dla zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej powierzyć profesjonalnej firmie neutralizację miejsca zagrożenia biologicznego.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie usuwania i neutralizowania materiału biologicznego – krwi, fekaliów, wymiocin i innych odpadów niebezpiecznych. Naszą specjalnością jest kompleksowe sprzątanie miejsc zgonów, z którym związany jest proces usuwania materiału biologicznego pozostałego na miejscu zabójstwa czy śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku.

RECOVERS – metodyka działania przy usuwaniu śladów krwi

Najczęściej spotykanym śladem biologicznym na miejscu wypadku jest krew. Z uwagi na jej skład i zachodzący bardzo szybko proces rozkładu, konieczne jest nie tylko bezzwłoczne jej usunięcie, ale przede wszystkim – specjalistyczne. Jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się sprzątaniem miejsc wypadków. Zajmujemy się usuwaniem wszelkich patogennych śladów tam pozostawionych. Nasi pracownicy posiadają najwyższe kwalifikacje wymagane do usuwania materiału biologicznego, jesteśmy wyposażeni w certyfikowany, nowoczesny sprzęt.
Usuwanie materiału biologicznego i ich śladów przez RECOVERS Poznań to kompleksowa usługa świadczona od podstaw aż po efekt końcowy – całościową dezynfekcję miejsca zdarzenia. Dzięki zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa i działaniu z najwyższą dokładnością, pozostawiamy miejsce wypadku całkowicie czyste i bezpieczne dla zdrowia.
Nasze działania przy usuwaniu materiału biologicznego – śladów krwi i innych patogenów obejmują:

  • czyszczenie chemiczne miejsca zdarzenia przy użyciu najskuteczniejszych preparatów,
  • dezynfekcję (ozonowanie) pomieszczeń w celu całkowitej eliminacji niebezpiecznych dla zdrowia związków,
  • test mikrobiologiczny potwierdzający sterylność i bezpieczeństwo otoczenia.

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

Usuwanie przez RECOVERS materiału biologicznego i śladów krwi oraz innych patogenów to usługa dedykowana wszystkim z Państwa, którzy potrzebują profesjonalnie i kompleksowo posprzątać miejsce tragicznego wydarzenia. Działamy z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół, po to aby pozostawić Państwu miejsce bezpieczne i sterylne.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji cały czas aby pomóc.