Usuwanie materiału biologicznego, usuwanie śladów krwi

Usuwanie materiału biologicznego, usuwanie śladów krwi. Potrafimy usunąć nawet najtrudniejsze z zanieczyszczeń.

Profesjonalne usuwanie materiału biologicznego i śladów krwi

Materiałem biologicznym są wszelkiego rodzaju ślady pochodzenia ludzkiego, zwierzęcego, a nawet roślinnego. To przede wszystkim elementy pochodzenia tkankowego takie jak krew, włosy, czy fragmenty narządów, wydzieliny takie jak ślina czy wydaliny jak kał i mocz. Powierzchnia pokryta choćby krwią czy wymiocinami stanowi miejsce potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia, skażone.
W naszej pracy na co dzień mamy do czynienia z różnego rodzaju śladami biologicznymi pozostałymi na miejscu dramatycznego zdarzenia czy wypadku. To w głównej mierze krew, fekalia czy wymiociny. Bezpieczne usuwanie zabrudzeń skażonych to zadanie dla specjalistów w tej dziedzinie.

Ślady biologiczne to bardzo specyficzny rodzaj zabrudzeń. Szybko zachodzą w nich procesy gnilne i rozwój mikroorganizmów, które są ogromnym zagrożeniem dla zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej powierzyć profesjonalnej firmie neutralizację miejsca zagrożenia biologicznego.

RECOVERS to specjalistyczna firma sprzątająca, posiadamy odpowiednie certyfikaty i kompetencje do przeprowadzania kompleksowego sprzątania miejsc, gdzie konieczne jest usuwanie materiału biologicznego. Sprzątamy sprawnie i skutecznie.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie usuwania i neutralizowania tego typu zanieczyszczeń – krwi, fekaliów, wymiocin i innych odpadów niebezpiecznych. Naszą specjalnością jest kompleksowe sprzątanie po zgonach. Wiąże się z tym proces usuwania śladów krwi i płynów ustrojowych pozostałych na miejscu zabójstwa, czy śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku.

RECOVERS – metodyka działania przy usuwaniu śladów krwi

Najczęściej spotykanym śladem biologicznym na miejscu wypadku jest krew. Z uwagi na jej skład i zachodzący bardzo szybko proces rozkładu, konieczne jest bezzwłoczne jej usunięcie. Niezbędne jest w takim przypadku specjalistyczne sprzątanie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się sprzątaniem miejsc wypadków. Specjalizujemy się w usuwaniu materiałów i śladów biologicznych. Nasi pracownicy posiadają najwyższe kwalifikacje wymagane do usuwania zanieczyszczeń biologicznych. Sprzątamy używając specjalistycznych środków czyszczących przy pomocy certyfikowanego i nowoczesnego sprzętu.

RECOVERS oferuje kompleksową usługę sprzątania materiału biologicznego. Usługę kończymy całościową dezynfekcją miejsca zdarzenia. Dzięki zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa i działaniu z najwyższą dokładnością, pozostawiamy miejsce wypadku całkowicie czyste i bezpieczne dla zdrowia.
Nasze działania przy usuwaniu materiału biologicznego – śladów krwi i innych patogenów obejmują:

  • czyszczenie chemiczne miejsca zdarzenia przy użyciu najskuteczniejszych preparatów i profesjonalnych środków czyszczących,
  • dezynfekcję (ozonowanie) pomieszczeń w celu całkowitej eliminacji niebezpiecznych dla zdrowia związków,
  • test mikrobiologiczny potwierdzający sterylność i bezpieczeństwo otoczenia.

Czy usuwanie zaschniętych plam krwi suchym lodem jest bezpieczne?

Usuwanie zanieczyszczeń suchym lodem jest nowoczesną techniką, która pozwala szybko i skutecznie pozbyć się różnego rodzaju zabrudzeń, ale nie wszystkich. Ta metoda nie jest polecana do usuwania plam z krwi i płynów ustrojowych, gdyż w trakcie jej stosowania istnieje niebezpieczeństwo roznoszenia się niebezpiecznych drobnoustrojów. Aby usunąć plamy krwi z różnych powierzchni należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Gdy mamy do czynienia z samobójstwem, czy wypadkiem ważne jest szybkie i bezpieczne usuwanie zabrudzeń po zwłokach. W lokalu po zmarłej osobie, szczególnie gdy ciało dłużej leżało, usuwanie plam krwi może być niezwykle niebezpieczne ze względu na unoszące się w powietrzu bakterie i wirusy. Aby uniknąć przenoszenia się poważnych chorób specjaliści RECOVERS stosują profesjonalne środki i metody czyszczenia oraz ubranie ochronne w postaci kombinezonu, maseczki i rękawiczek jednorazowych. Profesjonaliści pamiętają również, że na końcu warto przeprowadzić test kontrolny czystości mikrobiologicznej, aby mieć pewność, że pomieszczenia są już bezpieczne.

Domowe sposoby usuwania śladów krwi z materaca lub innych miejsc

Krew, szczególnie ta zaschnięta, jest dość trudna do usunięcia z materaca, czy różnego rodzaju tkanin. Istnieje jednak kilka domowych metod usuwania śladów biologicznych krwi, oto kilka z nich:

  • płyn do mycia naczyń – wstępne rozpuszczenie plamy krwi można osiągnąć, namaczając zabrudzoną tkaninę w zimnej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Następnie należy tkaninę wyprać.
  • szare mydło – przy niewielkim zabrudzeniu, gdzie istnieje małe skażenie wystarczy zimna woda i mydło. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się szare mydło. Po takim praniu nie ma konieczności dodatkowej dezynfekcji. Warto pamiętać, aby wywabiać plamę wyłącznie w chłodnej wodzie, gdyż ciepła woda może ją dodatkowo utrwalić.
  • woda utleniona – skuteczniejszym sposobem, szczególnie jeśli chcemy wywabić plamę z białych tkanin, jest woda utleniona. Najlepiej polać plamę niewielką ilością wody utlenionej, a następnie spłukać chłodną wodą. Ten sposób sprawdza się również przy zaschniętych plamach.
  • sól kuchenna – dobrym sposobem jest posypanie plamy solą kuchenną i zostawienie na godzinę lub dwie. Następnie należy wypłukać tkaninę w chłodnej wodzie. W przypadku zaschniętej plamy zaleca się namoczenie w zimnej wodzie z dodatkiem soli. 
  • sok z cytryny – ma działanie wybielające, w celu wywabienia zanieczyszczenia wystarczy użyć roztworu soku z cytryny i chłodnej wody. Ta metoda jest bezpieczna w przypadku białych i jasnych tkanin, nie należy jej stosować do ubrań, czy tapicerki w ciemniejszych odcieniach, gdyż mogą pojawić się trwałe przebarwienia.

Oczywiście domowe metody nie są odpowiednim sposobem przy usuwaniu trudniejszych zanieczyszczeń, które są w zakresie sprzątania specjalistycznego. Dotyczy to szczególnie zleceń dezynfekcji po zgonach, gdzie konieczna jest fachowa wiedza, odpowiedni sprzęt i kontrola mikrobiologiczna. Przy tego typu przypadkach należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistyczną firmą sprzątającą. Specjaliści RECOVERS posiadają niezbędną wiedzę i ogromne doświadczenie w zakresie kompleksowego sprzątania materiału biologicznego i dezynfekcji. Zachowujemy nie tylko odpowiednie środki bezpieczeństwa, ale pamiętamy również o szacunku. Działamy bardzo sprawnie i skutecznie na terenie całego kraju, co potwierdzają pozytywne opinie naszych Klientów. 

Jak wygląda zabezpieczenie materiału biologicznego przez policję?

W dziedzinie medycyny sądowej, zabezpieczenie śladów biologicznych, w tym kluczowego materiału jakim jest krew, ewoluuje dzięki postępowi badań. Zabezpieczanie materiału kontrolnego zyskuje na znaczeniu, umożliwiając dokładniejszą analizę i identyfikację śladów. Krew, zawierająca osocze i składniki komórkowe, jest nieocenionym śladem biologicznym dzięki unikalnym właściwościom pozwalającym na określenie grupy krwi. Metody ujawniania śladów krwi obejmują techniki obserwacyjne i chemiczne, co pozwala na identyfikację nawet starannie usuniętych śladów. Techniki zabezpieczania muszą być dostosowane do warunków śladu i jego lokalizacji. Pobieranie krwi do badań, regulowane prawnie, wymaga specjalnych procedur. Postęp w technikach zabezpieczania i analizy śladów otwiera nowe perspektywy dla efektywności śledczych.

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

Usuwanie przez RECOVERS materiału biologicznego i usuwanie śladów krwi oraz innych patogenów to usługa dedykowana wszystkim z Państwa, którzy potrzebują profesjonalnie i kompleksowo posprzątać miejsce tragicznego wydarzenia. Nasze usługi są skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i do firm, czy instytucji. Podchodzimy do naszej pracy z ogromną odpowiedzialnością i dyskrecją, mając na uwadze zdrowie, komfort i bezpieczeństwo naszych Klientów. Działamy z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół, po to aby pozostawić Państwu miejsce bezpieczne i sterylne. Posiadamy niezbędne certyfikaty potwierdzające nasze uprawnienia i kompetencje. Sprzątamy kompleksowo całe miejsce zdarzenia, dzięki czemu odzyskujemy Państwa bezpieczeństwo.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h przez 7 dni w tygodniu. Działamy na terenie całej Polski.

Usuwanie materiału biologicznego

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po wypadkach drogowych oraz sprzątanie po wypadkach w pracy