Prace rozbiórkowe

Prace rozbiórkowe kompleksowo. Przyczyną podjęcia decyzji o wyburzeniu lub rozbiórce danego obiektu najczęściej jest chęć ponownego wykorzystania placu, na którym stoi. Zdarza się także, że rozbiórka jest konieczna ze względów bezpieczeństwa, ponieważ budynek jest bardzo zniszczony i grozi zawaleniem. Niezależnie od powodów, z jakich właściciel postanowił zlikwidować dany obiekt, bardzo ważne jest to, aby właściwie zabrać się za prace rozbiórkowe.

Jakie prace rozbiórkowe wykonujemy?

Jeśli chcesz usunąć ze swojej działki niepotrzebny lub zniszczony budynek możemy Ci pomóc. Nieistotne dla nas czy zagraża on bezpieczeństwu, chcesz w tym miejscu zbudować coś innego lub powiększyć ogród. Sprawnie i szybko wykonujemy wyburzenia domów, wyburzenia altan, wyburzenia budynków gospodarczych oraz wyburzenia domków letniskowych. Nasz zespół dysponuje potrzebnym sprzętem, wiedzą i umiejętnościami, aby przeprowadzać demontaż różnego rodzaju konstrukcji i instalacji w pełni bezpiecznie. W zależności od umowy z klientem zakres prac może być różny. Możemy wywieźć z działki pozostałości po rozbiórce, odzyskać część materiału nadającego się do ponownego wykorzystania. Możemy również przygotować miejsce pod rozpoczęcie budowy.

Jak przebiega wyburzenie obiektu przez RECOVERS?

Wyburzenie niektórych obiektów budowlanych nie wymaga uzyskania pozwolenia ani dokonania zgłoszenia. Np takich, których powierzchnia nie przekracza 25 m2, nie stanowią zabytków i są usytuowane daleko od granic działki. Jeśli budynek jest nieco większy, wystarczy dokonać zgłoszenia w odpowiednim ze względu na lokalizację Starostwie Powiatowym. Warunek jest jednak taki, że jest on z dala od granic działki, a jego wysokość nie przekracza 8 m. W sytuacji, gdy obiekt jest blisko granicy działki, jego wysokość przekracza 8 m i jest większy niż 25 m2 wymagane jest uzyskanie zezwolenia na rozbiórkę. Wiąże się to z koniecznością załatwienia mnóstwa formalności.

Po ustaleniu stanu formalnego danego obiektu przystępujemy do działania. Wcześniej upewniamy się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć prace rozbiórkowe. Zanim rozpoczniemy rozbiórkę, oczyszczamy wnętrze budynku z wszelkich znajdujących się w nim nieczystości i pozostałych rzeczy. Kolejnym etapem zawsze jest odłączenie wszystkich mediów dochodzących do budynku. Następnie przeprowadzamy demontaż instalacji i elementów wyposażenia takich jak okna i drzwi. Rozbiórka konstrukcji budynku zawsze rozpoczyna się od góry, najpierw ściągane jest pokrycie dachu, drewno. Następnie usuwane są elementy je wspierające. Wyburzając ściany w zależności od życzenia właściciela budynku, możemy odzyskać nadające się do dalszego wykorzystania materiały budowlane, elementy stalowe oraz części instalacji.

Dlaczego warto powierzyć nam prace rozbiórkowe na swojej działce?

Oferujemy kompleksową usługę, obejmującą uprzątnięcie obiektu, jego rozbiórkę, segregację pozostałego materiału i jego wywiezienie z działki do utylizacji. W zależności od ustaleń przekazujemy właścicielowi działkę gotową do ponownego zagospodarowania, niezależnie od tego, czy chce on ją wykorzystać jako przestrzeń ogrodową, czy planuje zbudować w tym miejscu inny budynek. Prowadząc prace rozbiórkowe, zawsze w najwyższym stopniu dbamy o bezpieczeństwo. Staramy się także ograniczyć najbardziej jak to możliwe hałas i pylenie, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla sąsiadów.

Jak rozpocząć współpracę z RECOVERS?

W celu ustalenia szczegółów współpracy, skontaktuj się z nami. Dla naszych Klientów zawsze mamy czas.

W naszej ofercie mamy również usuwanie szkód po wichurach i usuwanie szkód po nawałnicach.

Prace rozbiórkowe