Sprzątanie po pożarze Koszalin

Sprzątanie po pożarze Koszalin – kiedy można zacząć?

Sprzątanie po pożarze Koszalin – początek prac nawet 24h od zgłoszenia. Pożar domu czy mieszkania to traumatyczne przeżycie, które wymaga od nas podjęcia wielu trudnych decyzji i działań. Konieczne jest załatwienie wielu spraw formalnych i uprzątnięcie pogorzeliska. Jest to zadanie trudne i niebezpieczne. Warto sprzątanie po pożarze Koszalin powierzyć je specjalistycznej firmie dysponującej wykwalifikowanymi pracownikami i specjalistycznym sprzętem

Bezpośrednio po opanowaniu i wygaszeniu ognia straż pożarna wzywa na miejsce zdarzenia policję, w celu ustalenia przyczyny wybuchu pożaru. Jeśli budynek był ubezpieczony, należy jak najszybciej poinformować firmę ubezpieczeniową o zaistniałym zdarzeniu. Najprawdopodobniej od razu otrzymamy zwrotnie informację o tym, jakie dokumenty będziemy musieli przedstawić w dalszej części postępowania. Możliwe również, że ubezpieczyciel przyśle rzeczoznawcę majątkowego, aby obejrzał pogorzelisko i oszacował straty. Przed jego przybyciem najlepiej nie rozpoczynać sprzątania.

Sprzątanie po pożarach Koszalin – od czego zacząć?

Sprzątanie po pożarze Koszalin najlepiej zacząć najszybciej, jak to tylko możliwe, ponieważ często okazuje się, że wiele rzeczy można jeszcze uratować. W tym miejscu należy podkreślić, że starty po pożarze powoduje nie tylko ogień, ale także woda użyta do jego gaszenia. Po wejściu na teren pogorzeliska konieczna jest selekcja znajdujących się tam przedmiotów pod kątem możliwości ich dalszego użytkowania. Te całkowicie zniszczone należy usunąć, pozostałe zabezpieczyć do oczyszczenia i osuszenia. Następnym etapem sprzątania po pożarze jest czyszczenie ścian i innych powierzchni z sadzy, dezynfekcja pomieszczeń i dekontaminacja. Ozonowanie pomaga także pozbyć się uciążliwego zapachu spalenizny.

Sprzątanie po pożarze w Koszalinie – czy może być niebezpieczne?

Zanim zdecydujemy się na samodzielne sprzątanie po pożarze Koszalin, należy zdać sobie sprawę z tego, że może to być bardzo niebezpieczne. Przed wejściem do budynku zniszczonego przez pożar, należy sprawdzić, czy nie grozi on zawaleniem. Trzeba także wiedzieć, że w pomieszczeniach, których wyposażenie strawił ogień, jeszcze przez długi czas unosi się nie tylko zapach spalenizny, ale także toksyczne opary powstałe na skutek spalenia czy stopienia podłóg, mebli, farby na ścianach czy okien. Ich wdychanie jest bardzo szkodliwe, należy się przed tym zabezpieczyć i zadbać o dobrą wentylację pomieszczeń.

Dlaczego sprzątanie sadzy warto powierzyć RECOVERS?

Jak widać, sprzątanie po pożarze jest bardzo trudne i niebezpieczne. Warto zatem powierzyć je profesjonalistom. Nasz zespół tworzą ludzie mający duże doświadczenie w sprzątaniu specjalistycznym. Na teren pogorzeliska wchodzą wyposażeni w maski ochronne, kombinezony, rękawice, oraz specjalistyczny sprzęt. Po selekcji przedmiotów objętych pożarem te zniszczone całkowicie zostają wywiezione do odpowiednich miejsc zbiórki odpadów. Następnym krokiem jest czyszczenie ścian i innych powierzchni z sadzy oraz ozonowanie pomieszczeń, które pozwala nie tylko pozbyć się zapachu spalenizny, ale także zneutralizować szkodliwe substancje chemiczne. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby prace przebiegały szybko i sprawnie. Pomagamy również w zgromadzeniu dokumentacji wymaganej przez firmę ubezpieczeniową.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w sprzątaniu pogorzeliska, jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Barwice, Białogard, Biały Bór, Bobolice, Borne Sulinowo, Czaplinek, Darłowo, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Karlino, Polanów, Połczyn-Zdrój, Sianów, Szczecinek, Świdwin, Złocieniec.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Koszalin

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Kraków