Sprzątanie po pożarze Piła

Sprzątanie po pożarze Piła i czyszczenie ścian z sadzy

Sprzątanie po pożarze Piła – duże doświadczenie. Pożar to nie tylko ogromne straty materialne. To także traumatyczne przeżycie dla osób, które niejednokrotnie w kilka chwil straciły dorobek całego życia i tym samym dach nad głową. W tej niezwykle trudnej sytuacji konieczne jest jednak podjęcie racjonalnych działań. Trzeba m.in. załatwić niezbędne formalności i uprzątnąć pogorzelisko oraz rozpocząć sprzątanie po pożarze Piła.

Jak i kiedy zacząć sprzątanie po pożarach Piła?

Im szybciej rozpoczniemy sprzątanie po pożarze, tym więcej rzeczy może udać się, uratować. Większość sprzętów, które nie ucierpiały pod wpływem ognia, najczęściej jest zalanych wodą, użytą do jego gaszenia. Dlatego ważne jest szybkie ich oczyszczenie i osuszenie. Z wejściem na teren pogorzeliska należy jednak poczekać, aż policja zakończy jego oględziny, aby przynajmniej wstępnie ustalić przyczynę wybuchu pożaru. Jeśli budynek był ubezpieczony możliwe, że na miejsce wezwany zostanie również rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej. Przyjedzie oszacować straty oraz zebrać materiał fotograficzny. Należy poczekać z rozpoczęciem sprzątania, aż zakończy on swoje czynności, aby nie zniekształcić rzeczywistego obrazu powstałych szkód.

Dlaczego warto powierzyć sprzątanie po pożarach w Pile profesjonalnej firmie?

Sprzątanie po pożarze to bardzo ciężka i groźna dla zdrowia praca. Przed wejściem do budynku należy przede wszystkim upewnić się, czy nie grozi on zawaleniem. Trzeba także odpowiednio się zabezpieczyć. W pomieszczeniach objętych pożarem jeszcze przez długi czas unoszą się toksyczne substancje powstałe na skutek spalenia lub stopienia mebli, podłóg, okien i innych elementów wyposażenia. Ekipa REOVERS składa się z osób, które mają duże doświadczenie w sprzątaniu specjalistycznym i wiedzą, że jest to niebezpieczna i trudna praca. Na teren pogorzeliska wchodzą więc w maskach ochronnych wyposażonych w specjalne filtry, kombinezonach oraz rękawicach.

Etapy sprzątania po pożarze w Pile

Pierwszym etapem pracy w obrębie pogorzeliska jest wstępna selekcja znajdujących się tam mebli, urządzeń i innych przedmiotów. Te, których stan pozwala na ponowne wykorzystanie, są zabezpieczane. Pozostałe są wynoszone na zewnątrz, a następnie wywożone na wysypisko lub w inne wyznaczone miejsce składowania, bądź utylizacji odpadów. Po opróżnieniu pomieszczeń przystępujemy do czyszczenia ścian i sufitów z sadzy. Udrażniamy także kominy oraz przewody wentylacyjne. Przeprowadzamy ozonowanie, które pozwala nie tylko usunąć zapach spalenizny. Pozwala również zneutralizować substancje chemiczne obecne w pomieszczeniach oraz pozbyć się pleśni i grzybów, które mogą zacząć się rozwijać po zalaniu mieszkania wodą.

Wiemy, jak ważne dla właścicieli budynku, jest to, aby jak najszybciej powrócić do jego użytkowania. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie prace przebiegały szybko i sprawnie, a ekipa budowlana mogła jak najszybciej rozpocząć remont. Pomagamy także w zgromadzeniu dokumentów wymaganych przez firmę ubezpieczeniową.

Jeśli doświadczyłeś pożaru i potrzebujesz pomocy w uprzątnięciu pogorzeliska. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Chodzież, Czarnków, Człopa, Gołańcz, Jastrowie, Krajenka, Krzyż Wielkopolski, Łobżenica, Margonin, Mirosławiec, Okonek, Rogoźno, Szamocin, Trzcianka, Tuczno, Ujście, Wałcz, Wągrowiec, Wieleń, Wronki, Wyrzysk, Wysoka, Złotów.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Piła

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Płock