Sprzątanie po pożarze Jelenia Góra

Sprzątanie po pożarze Jelenia Góra, sprzątanie pogorzeliska i usuwanie sadzy

Sprzątanie po pożarze Jelenia Góra – duże doświadczenie. Osoby, które doświadczyły pożaru domu, mieszkania czy pomieszczeń firmowych wiedzą, że opanowanie i ugaszenie ognia nie oznacza końca problemów. Sprzątanie po pożarze Jelenia Góra jest bardzo trudnym i niebezpiecznym zadaniem, dlatego warto powierzyć je profesjonalnej firmie.

Sprzątanie po pożarach Jelenia Góra – co należy zrobić bezpośrednio po pożarze?

Gdy ogień zostanie ugaszony, na miejsce wzywana jest policja, aby ustalić przyczynę wybuchu pożaru. Następnie, jeśli budynek był ubezpieczony, na teren pogorzeliska przybywa rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej. Jego zadaniem jest oszacowanie strat majątkowych. Przed jego przybyciem lepiej nie podejmować żadnych działań, aby nie zmienić rzeczywistego obrazu powstałych szkód. Kiedy załatwione zostaną wszelkie formalności, można przystąpić do sprzątania po pożarze.

Kiedy można rozpocząć sprzątanie po pożarze w Jeleniej Górze?

Przed wejściem na teren pogorzeliska, warto wiedzieć, że jeszcze przez długi czas po ugaszeniu ognia, w pomieszczeniach unoszą się toksyczne opary. Powstają one podczas spalenia podłóg, mebli i innych elementów wyposażenia mieszkania. Nie należy ich wdychać. Dlatego, jeśli to możliwe trzeba zadbać o jak najlepszą cyrkulację powietrza w sprzątanych pomieszczeniach. Należy również użyć maski chroniącej przed wdychaniem szkodliwych substancji, kombinezonu ochronnego, a także rękawic. Przed wejściem na teren pogorzeliska należy także sprawdzić, czy budynek nie grozi zawaleniem. Jak widać sprzątanie po pożarze Jelenia Góra to zadanie trudne i niebezpieczne, dlatego warto powierzyć je specjalistycznej firmie.

Etapy sprzątania po pożarach w Jeleniej Górze

Powierzając sprzątanie po pożarze RECOVERS Sp. z o.o., możesz liczyć nie tylko na szybkie efekty, ale także na kompleksową usługę. Pracę rozpoczynamy od selekcji mebli wyposażenia i innych rzeczy znajdujących się w pogorzelisku. Przedmioty, które nadają się do dalszego użytku, zabezpieczamy, oczyszczamy i zwracamy właścicielom. Sprzęt i meble, które uległby uległy całkowitemu zniszczeniu usuwamy, a następnie wywozimy do utylizacji w odpowiednie miejsce. Po uprzątnięciu zniszczonego wyposażenia, ściany i inne powierzchnie tego wymagające oczyszczamy z sadzy. Dzięki ozonowaniu usuwamy także zapach spalenizny i neutralizujemy substancje chemiczne. Profesjonalny sprzęt pozwala nam przeprowadzić wszystkie etapy sprzątania po pożarze szybko i sprawnie, co przyspiesza termin rozpoczęcia prac remontowych i powrót do mieszkania czy użytkowania pomieszczeń firmowych.

Sprzątania po pożarze – kolejne czynności:

  • selekcja mebli, urządzeń i innego wyposażenia domu pod kątem możliwości dalszego użytkowania,
  • usunięcie przedmiotów całkowicie zniszczonych i ich wywóz w miejsce utylizacji lub składowania odpadów danego typu,
  • oczyszczenie ścian i innych powierzchni z sadzy,
  • dekontaminacja i dezynfekcja pomieszczeń oraz neutralizacja zapachu spalenizny za pomocą ozonu,
  • czyszczenie kominów i przewodów wentylacyjnych.

W razie takiej potrzeby pomagamy także w zebraniu dokumentacji wymaganej przez firmę ubezpieczeniową.

Wiemy, jak trudnym doświadczeniem w życiu każdego człowieka jest pożar w Jeleniej Górze, szczególnie jeśli oznacza on utratę dachu nad głową. Wiemy, że w takich sytuacjach trzeba działać szybko. Dlatego jesteśmy do dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Bogatynia, Bolesławiec, Bolków, Gryfów Śląski, Kamienna Góra, Karpacz, Kowary, Leśna, Lubań, Lubawka, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk, Nowogrodziec, Piechowice, Pieńsk, Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój, Świerzawa, Węgliniec, Wleń, Wojcieszów, Zawidów, Zgorzelec.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Jelenia Góra

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Kalisz