Sprzątanie po pożarze Kalisz

Sprzątanie o pożarze Kalisz i usuwanie sadzy

Sprzątanie po pożarze Kalisz – duże doświadczenie. Pożar niesie ze sobą nie tylko straty materialne, ale także na długo odbiera poczucie bezpieczeństwa domownikom. Często oznacza również utratę dachu nad głową. Bardzo ważne jest zatem to, aby jak najszybciej zacząć sprzątanie po pożarze Kalisz i załatwić wszelkie niezbędne formalności i jak najszybciej zająć się remontem czy odbudową domu. Od czego jednak zacząć i czy warto robić to samemu?

Sprzątanie po pożarach Kalisz – co należy zrobić bezpośrednio po ugaszeniu ognia?

Po opanowaniu i wygaszeniu ognia straż pożarna wzywa na miejsce zdarzenia policję, w celu ustalenia przyczyn wybuchu pożaru. Jeśli budynek był ubezpieczony, należy zgłosić ten fakt firmie ubezpieczeniowej. Najprawdopodobniej przyśle ona swojego rzeczoznawcę, aby obejrzał pogorzelisko i oszacował straty. Dopiero po zakończeniu tych czynności można przystąpić do sprzątania po pożarze bez obawy, że zniekształcimy obraz powstałych szkód.

Sprzątanie po pożarze w Kaliszu – dlaczego warto powierzyć je RECOVERS?

W przypadku pożaru, straty powoduje nie tylko ogień, ale często także woda, której użyto do opanowania ognia. Bardzo ważne jest zatem to, aby wejść na teren pogorzeliska jak najszybciej to możliwe. Kiedy zatem załatwimy wszystkie formalności, można przystąpić do sprzątania po pożarze. Przed wejściem na teren pogorzeliska, warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że może to być bardzo niebezpieczne. W pomieszczeniach objętych pożarem jeszcze przez długi czas unoszą się toksyczne opary. Powstają one na skutek spalenia powierzchni podłóg, mebli czy urządzeń ADG. Ich wdychanie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, dlatego nie warto samodzielnie wchodzić na teren pogorzeliska.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie sprzątania po pożarze specjalistycznej firmie, która dysponuje wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem oraz odpowiednim sprzętem. Nasi pracownicy wchodzą do pomieszczeń po pożarze wyposażeni w maski ochronne zabezpieczające ich przed wdychaniem szkodliwych substancji, kombinezony ochronne oraz rękawice. Dysponują także nowoczesnym sprzętem pozwalającym na doczyszczenie ścian z sadzy, usuniecie zapachu spalenizny oraz neutralizację chemicznych oparów.

Etapy prac sprzątania po pożarze w Kaliszu:

  • wybranie mebli, urządzeń i innych przedmiotów z pogorzeliska nadających się do dalszego użytkowania,
  • usunięcie przedmiotów całkowicie zniszczonych,
  • wywóz odpadów w miejsce ich utylizacji lub składowania,
  • czyszczenie ścian i innych powierzchni z sadzy,
  • dekontaminacja i dezynfekcja pomieszczeń oraz neutralizacja zapachu spalenizny poprzez ozonowanie,
  • udrażnianie kominów i czyszczenie przewodów wentylacyjnych.

Pomagamy także w zgromadzeniu dokumentacji wymaganej przez firmę ubezpieczeniową.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest szybkie podjęcie sprzątania po pożarze w Kaliszu. Dlatego nasz zespół jest do dyspozycji osób poszkodowanych przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Potrzebujesz pomocy – zadzwoń.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Grabów nad Prosną, Jarocin, Kępno, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Międzybórz, Mikstat, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Pleszew, Raszków, Stawiszyn, Sulmierzyce, Syców, Wieruszów, Zduny, Żerków.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Kalisz

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Katowice