Sprzątanie po pożarze Kalisz i okolice – czyszczenie domu po pożarze

Sprzątanie po pożarze Kalisz. Sprzątanie domu po pożarze, mieszkania po pożarze – czyszczenie po pożarze, usuwanie sadzy i szkodliwych substancji. 

Czyszczenie sufitów i ścian po pożarze suchym lodem – sprzątanie po pożarze w Kaliszu

Profesjonalne sprzątanie po pożarze domu może być bardzo trudnym zadaniem, wymagającym specjalistycznych technik. Aby likwidować skutki pożaru nieruchomości trzeba mieć odpowiednią wiedzę i sprzęt przeznaczony do sprzątania pogorzeliska. Często stanowi to duże wyzwanie dla właścicieli. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnych usług sprzątania, które oferuje firma RECOVERS. Nasi technicy specjalizujący się również w oczyszczaniu ścian po pożarze suchym lodem, mogą skutecznie usunąć powstałe w wyniku pożaru zabrudzenia.

Czyszczenie ścian po pożarze to kluczowy etap w procesie usuwania szkód pożarowych. Profesjonalna usługa sprzątania zawiera nie tylko usunięcie sadzy, ale również kompleksowe sprzątanie mieszkania. Usługi związane z usuwanie sadzy ze ścian oraz sufitów i podłóg są niezbędne w procesie usuwaniu skutków pożaru, zwłaszcza że sadza zawiera trujące związki chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Ponadto należy się zająć usuwaniem duszącego zapachu dymu. Ozonowanie po pożarze w domu skutecznie pomaga w wyeliminowaniu nieprzyjemnych zapachów, które są wtórnym skutkiem pożaru. Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Nasza firma działa na terenie Kalisza i całej Polski, oferując profesjonalne usługi oczyszczania po skutkach ognia. Dzięki wyszkolonemu personelowi i specjalistycznemu sprzętowi, możliwe jest skuteczne posprzątanie każdego lokalu po skutkach ognia. Opinie klientów potwierdzają skuteczność działań naszej firmy w czyszczeniu ścian suchym lodem oraz usuwaniu sadzy po pożarze.

Usuwanie szkód po pożarze Kalisz, usuwanie sadzy, czyszczenie domu po pożarze, usuwanie zapachu spalenizny metodą ozonowania

Sprzątanie po pożarze Kalisz – nasi pracownicy posiadają duże doświadczenie. Czasem wystarczy zwykłe zwarcie i można stracić dobytek całego życia. Problemem jest także sprzątanie mieszkań zaniedbanych po pożarze. W takim przypadku dochodzi sporo dodatkowej pracy. Pożar niesie ze sobą nie tylko straty materialne, ale także na długo odbiera poczucie bezpieczeństwa domownikom. Często oznacza również utratę dachu nad głową. Bardzo ważne jest zatem to, aby jak najszybciej zacząć sprzątanie po pożarze Kalisz i załatwić wszelkie niezbędne formalności i jak najszybciej zająć się remontem, czy odbudową domu. Nasi fachowcy znają różne metody pozbywania się skutków ognia. Stosujemy nowoczesne techniki, certyfikowany sprzęt i najnowszej generacji, bardzo skuteczne środki czyszczące. Pozbycie się sadzy jest kluczowym, ale niezwykle ważnym i trudnym etapem. Pamiętajmy, że cząsteczki sadzy są bardzo małe i potrafią przenikać przez większość dostępnych na rynku filtry. Dlatego nasi fachowcy stosują wyłącznie profesjonalne filtry, aby maksymalnie zachować bezpieczeństwo.  Od czego jednak zacząć i czy warto robić to samemu?

Czyszczenie po pożarze Kalisz – co należy zrobić bezpośrednio po ugaszeniu mieszkania po pożarze?

Po opanowaniu i wygaszeniu ognia straż pożarna wzywa na miejsce zdarzenia policję, w celu ustalenia przyczyn wybuchu pożaru. Jeśli budynek był ubezpieczony, należy również niezwłocznie zgłosić ten fakt firmie ubezpieczeniowej. Najprawdopodobniej przyśle ona swojego rzeczoznawcę, aby obejrzał pogorzelisko i oszacował straty. Pamiętajmy, aby nie rozpoczynać żadnych działań na własną rękę przed przybyciem takiego rzeczoznawcy. To może bowiem być przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania z ubezpieczalni. Dopiero po zakończeniu tych czynności można przystąpić do oczyszczania i dezynfekcji zniszczonego przez ogień miejsca, bez obawy, że zniekształcimy obraz powstałych szkód i nie otrzymamy należnego nam odszkodowania.

Usługa sprzątanie po pożarze domu w Kaliszu – usuwanie skutków pożaru, szkodliwej sadzy ze ścian, ozonowanie po pożarze – dlaczego warto powierzyć oczyszczanie pomieszczeń po pożarze profesjonalnej firmie RECOVERS?

W przypadku pożaru, straty powoduje nie tylko ogień, ale często także woda, której użyto do opanowania ognia. Bardzo ważne jest zatem to, aby wejść na teren pogorzeliska jak najszybciej to możliwe. Kiedy zatem załatwimy wszystkie formalności, można przystąpić do prac. Przed wejściem na teren pogorzeliska, warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że może to być bardzo niebezpieczne. W pomieszczeniach objętych pożarem jeszcze przez długi czas unoszą się toksyczne opary. Powstają one na skutek spalenia powierzchni podłóg, mebli czy urządzeń ADG. Ich wdychanie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, dlatego nie warto samodzielnie wchodzić na teren pogorzeliska.

Alternatywnym i decydowanie lepszym rozwiązaniem od samodzielnego sprzątania, jest powierzenie oczyszczania po pożarze specjalistycznej firmie, która dysponuje wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem, odpowiednim sprzętem oraz doskonale wie na czym takie oczyszczanie po pożarze polega. Nasi pracownicy wchodzą na teren pogorzeliska wyposażeni w maski ochronne zabezpieczające ich przed wdychaniem szkodliwych substancji, kombinezony ochronne oraz rękawice. Dysponują także nowoczesnym sprzętem pozwalającym na sprzątanie po zalaniu, doczyszczenie ścian z sadzy, usunięcie zapachu spalenizny oraz neutralizację chemicznych oparów.

Etapy prac sprzątania po pożarze w domu w Kaliszu:

Nasze usługi rozpoczynamy zawsze od przedstawienia oferty, która jest jak najbardziej korzystna dla Klienta. W tym celu robimy bezpłatne oględziny miejsca zdarzenia, aby mieć pełen obraz zniszczeń. Dopiero po zatwierdzeniu oferty przez Klienta przystępujemy do właściwych działań:

  • wybranie i wynoszenie w bezpieczne miejsce mebli, urządzeń i innych przedmiotów z pogorzeliska nadających się do dalszego użytkowania,
  • usunięcie przedmiotów całkowicie zniszczonych,
  • wywóz odpadów w miejsce ich utylizacji lub składowania,
  • czyszczenie ścian i innych powierzchni z sadzy,
  • dekontaminacja i dezynfekcja pomieszczeń oraz neutralizacja zapachu spalenizny poprzez ozonowanie,
  • udrażnianie kominów i czyszczenie przewodów wentylacyjnych.

Pomagamy naszym Klientom także w zgromadzeniu dokumentacji wymaganej przez firmę ubezpieczeniową.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest szybkie podjęcie działań. Dlatego nasz zespół jest do dyspozycji osób poszkodowanych przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Potrzebujesz pomocy – zadzwoń pod nasz numer alarmowy 732978729. Nasi fachowcy niezwłocznie udzielą profesjonalnej konsultacji i pomocy.

Opinie klientów nt. sprzątanie po pożarach Kalisz

Opinie naszych Klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego po zakończeniu oczyszczania terenu pogorzeliska zwracamy się zawsze z uprzejmą prośbą o ocenę naszej pracy. Liczne pozytywne opinie, które do tej pory otrzymaliśmy, są dla nas ogromną motywacją do dalszego rozwoju kompetencji i doskonalenia naszych umiejętności. Jesteśmy dumni, że możemy pomagać Państwu w odzyskiwaniu bezpieczeństwa po tak traumatycznym zdarzeniu, jakim dla każdego jest spalone miejsce zamieszkania lub pracy. Z myślą o Państwa komforcie i satysfakcji nasza ekipa w kilku zespołach jeden po drugim pracuje czasami nieprzerwanie nawet po kilkanaście godzin na dobę. Mamy bowiem pełną świadomość, jak ważna jest dla naszych Klientów jak najszybsza możliwość powrotu do normalności.

Kompleksowe sprzątanie mieszkania, dekontaminacja i utylizacja odpadów na terenie całej Wielkopolski

Prowadzimy kompleksowe oczyszczanie po pożarze również na terenie miast: Grabów nad Prosną, Jarocin, Kępno, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Międzybórz, Mikstat, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Pleszew, Raszków, Stawiszyn, Sulmierzyce, Syców, Wieruszów, Zduny, Żerków.

Sprzątanie po pożarze Kalisz

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Katowice