Sprzątanie po pożarze Kołobrzeg

Sprzątanie po pożarze Kołobrzeg – dlaczego warto powierzyć je profesjonalnej firmie?

Sprzątanie po pożarze Kołobrzeg – markowy sprzęt. Pożar domu czy mieszkania wiąże się nie tylko ze stratami materialnymi, które zazwyczaj są ogromne, ale także z bezpośrednim niebezpieczeństwem dla zdrowia i życia domowników. Jest to także bardzo trudne przeżycie pod względem psychicznym. Często pożar oznacza bowiem utratę dachu nad głową i strach o swoją przyszłość. Trudno w tym czasie działać racjonalnie. Sytuacja jednak wymaga od nas załatwienia wielu spraw formalnych. Dlatego, aby jak najszybciej zacząć remont i odzyskać mieszkanie, warto sprzątanie po pożarze Kołobrzeg powierzyć profesjonalnej firmie.

Jakie czynności należy podjąć bezpośrednio po pożarze?

Po ugaszeniu ognia na miejsce pożaru osoby poszkodowane wzywają policję, która ustala przyczynę rozprzestrzenienia się ognia. Jeśli budynek był ubezpieczony, zazwyczaj konieczne są także oględziny pogorzeliska przez rzeczoznawcę firmy ubezpieczeniowej. Dopiero gdy zakończy on pracę, można rozpocząć działania mające na celu uporządkowanie pogorzeliska. Podejmowanie jakichkolwiek działań wcześniej, może zmienić rzeczywisty obraz poniesionych strat.

Jak wygląda sprzątanie po pożarach w Kołobrzegu przez RECOVERS

Sprzątanie po pożarze Kołobrzeg może być bardzo niebezpieczne. Przed wejściem do budynku uszkodzonego przez pożar, należy sprawdzić, czy jego konstrukcja nie grozi zawaleniem. Kolejnym zagrożeniem dla osób wchodzących do budynku po pożarze są unoszące się w powietrzu toksyczne opary. Ich wdychanie jest bardzo szkodliwe, dlatego konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie. Należy założyć maskę ochronną, kombinezon i rękawice. Nie ulega wątpliwości, że samodzielne sprzątanie pogorzeliska to trudna i niebezpieczna praca. Dlatego warto powierzyć ją profesjonalnej firmie dysponującej doświadczonym zespołem i specjalistycznym sprzętem.

Zespół RECOVERS rozpoczyna sprzątanie po pożarze Kołobrzeg od selekcji mebli i innego wyposażenia domu, czy mieszkania pod kątem ich dalszej przydatności do użytku. Wszystkie przedmioty, których stan pozwala na dalsze wykorzystanie, są zabezpieczane i czyszczone. Pozostałe rzeczy usuwamy i wywozimy do utylizacji w specjalnie przeznaczone do tego punkty. Po uprzątnięciu budynku, ściany i inne jego powierzchnie oczyszczamy z sadzy. Ozonowanie pozwala także na pozbycie się uciążliwego zapachu spalenizny i resztek szkodliwych substancji chemicznych.

Wiemy, jak ważny dla osób, których dom czy mieszkanie zostało zniszczone w wyniku pożaru, jest jak najszybsze odzyskanie dachu nad głową. Dokładamy więc wszelkich starań, aby sprzątanie po pożarze przebiegało jak najsprawniej. Nasz zespół tworzą fachowcy mający duże doświadczenie w sprzątaniu specjalistycznym. Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem, wykorzystujemy nowoczesne metody i prowadzimy wszelkie prace kompleksowo, jak najmniej angażując przy tym czas zlecającego.

Z tego powodu działamy również przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jeśli zatem potrzebujesz pomocy w uprzątnięciu pogorzeliska w Kołobrzegu, zadzwoń, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Kołobrzeg

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Konin