Sprzątanie po pożarze Legnica

Sprzątanie po pożarze Legnica oraz czyszczenie ścian i sufitów z sadzy

Sprzątanie po pożarze Legnica – wykwalifikowani specjaliści. Pożar domu, mieszkania czy pomieszczeń firmowych to nie tylko duże straty materialne, ale także ogromny stres. Silne emocje wiążą się zarówno z utratą majątku oraz dachu nad głową. To dodatkowo konieczność załatwienia niezbędnych spraw formalnych i uprzątnięcie pogorzeliska. Warto poszukać pomocy i powierzyć sprzątanie po pożarze Legnica profesjonalnej firmie.

Kiedy można zacząć sprzątanie pogorzeliska w Legnicy?

Kiedy straż zakończy akcję gaśniczą, na miejsce pożaru wzywana jest policja, aby ustalić przyczynę rozprzestrzenienia się ognia. Jeżeli budynek był ubezpieczony konieczne będą także oględziny pogorzeliska przez rzeczoznawcę firmy ubezpieczeniowej. Dopiero po zakończeniu tych czynności i upewnieniu się, że konstrukcja budynku nie została naruszona na tyle, aby groził on zawaleniem, można wejść do środka i rozpocząć sprzątanie po pożarze. Najlepiej zrobić to najszybciej jak to możliwe, ponieważ może się okazać, że wiele przedmiotów uda się jeszcze uratować. Straty w pożarze powoduje bowiem nie tylko ogień, ale także woda użyta do jego ugaszenia.

Sprzątanie po pożarze Legnica – dlaczego warto zlecić je RECOVERS?

Sprzątanie pogorzeliska może być bardzo groźne dla zdrowia. Dlatego należy odpowiednio się zabezpieczyć, zanim wejdziemy do budynku, w którym był pożar. Jeszcze długo po ugaszeniu ognia w pomieszczeniach unoszą się bowiem toksyczne opary. Powstają one podczas spalenia lub stopienia powierzchni podłóg, ścian, mebli, czy urządzeń elektrycznych. Ich wdychanie jest bardzo szkodliwe. Dlatego przed podjęciem jakichkolwiek prac, trzeba założyć maskę ochronną, zabezpieczającą płuca przed substancjami chemicznymi unoszącymi się w powietrzu. Nasi pracownicy posiadają dodatkowo także w  kombinezony i rękawice.

Jak przebiega sprzątanie po pożarach Legnica?

Po wejściu na teren pogorzeliska przystępujemy do wstępnej selekcji mebli i wyposażenia pod kątem możliwości dalszego ich użytkowania. Wszystkie rzeczy, które się do tego nadają, zabezpieczamy, a następnie oczyszczamy i zwracamy właścicielom. Meble i urządzenia, które uległy całkowitemu zniszczeniu, usuwamy i wywozimy na wysypisko lub do odpowiedniego miejsca utylizacji odpadów. Po wstępnym uprzątnięciu pogorzeliska nasi pracownicy czyszczą ściany, sufity, podłogi i inne powierzchnie z sadzy. Ozonowanie pozwala także pozbyć się zapachu spalenizny, grzybów i pleśni. Mogą one zacząć rozwijać się po zalaniu mieszkania wodą podczas gaszenia pożaru. Dodatkowo pozwala zneutralizować szkodliwe substancje chemiczne obecne w pomieszczeniach. Zakres wykonywanych przez nas prac obejmuje również udrażnianie kominów i wentylacji.

Wiemy, jak ważne jest to, aby móc jak najszybciej wrócić do domu lub użytkowania pomieszczeń firmowych. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby sprzątanie po pożarze Legnica wykonywane przez nas przebiegało szybko i sprawnie. Im szybciej uprzątniemy pogorzelisko, tym szybciej do budynku może wejść ekipa remontowa. W razie potrzeby pomagamy także w zgromadzeniu dokumentacji wymaganej przez firmę ubezpieczeniową.

Potrzebujesz pomocy w uprzątnięciu pogorzeliska? Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Chocianów, Chojnów, Głogów, Jawor, Lubin, Polkowice, Prochowice, Przemków, Ścinawa, Złotoryja.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Legnica

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Leszno