Sprzątanie po pożarze Opole

Sprzątanie po pożarze Opole

Sprzątanie po pożarze Opole – początek prac nawet 24h od zgłoszenia. Każda osoba, która przeżyła pożar domu, mieszkania czy pomieszczeń firmowych szybko się przekonała o tym, że ugaszenie ognia wcale nie oznacza końca kłopotów. Po tak traumatycznym przeżyciu, pod wpływem stresu związanego z utratą majątku, a niekiedy także dachu nad głową, trzeba podjąć wiele ważnych decyzji, załatwić szereg formalności oraz uprzątnąć pogorzelisko. Od czego zacząć sprzątanie po pożarze Opole i gdzie szukać pomocy?

Jakie czynności należy podjąć bezpośrednio po pożarze?

W momencie, kiedy straż pożarna zakończy akcję gaśniczą, na miejsce wzywa policję, aby przynajmniej wstępnie ustalić przyczynę wybuchu pożaru. W przypadku, gdy budynek był ubezpieczony, po zgłoszeniu zdarzenia przez jego właściciela, firma ubezpieczeniowa wysyła na miejsce swojego rzeczoznawcę. Jego zadaniem jest oszacowanie powstałych strat materialnych. Przed jego przybyciem najlepiej nie podejmować żadnych prac w obrębie pogorzeliska, aby nie zniekształcić rzeczywistego obrazu powstałych szkód. Dopiero po zebraniu przez niego niezbędnych informacji i materiałów fotograficznych, można przystąpić do sprzątania po pożarze. Jednak pod warunkiem, że konstrukcja budynku nie została naruszona i nie grozi on zawaleniem.

Sprzątanie po pożarach w Opolu – dlaczego warto powierzyć RECOVERS?

Sprzątanie po pożarze Opole to bardzo trudna i niebezpieczna praca. Jeszcze długo po ugaszeniu ognia w pomieszczeniach unoszą się toksyczne opary. Powstają one na skutek spalenia mebli, powierzchni ścian, pokrycia podłóg i innych elementów wyposażenia. Nasza ekipa ma duże doświadczenie w sprzątaniu specjalistycznym. Kiedy pracownicy RECOVERS wchodzą do budynku po pożarze, wyposażeni są w specjalne maski ochronne z filtrem zabezpieczającym ich przed wdychaniem szkodliwych substancji. Unoszą się one jeszcze długo w powietrzu. Pracownicy posiadają również kombinezony oraz rękawice ochronne.

Sprzątanie po pożarach Opole – etapy

Pierwszym etapem sprzątanie po pożarze Opole jest selekcja przedmiotów znajdujących się w pogorzelisku. Te, których stan pozwala na dalsze ich użytkowanie, są zabezpieczane, a następnie oczyszczane z sadzy. Pozostałe całkowicie zniszczone meble, urządzenia i inne elementy wyposażenia usuwamy na zewnątrz. Następnie wywozimy na wysypisko, lub inne specjalnie przeznaczone do tego miejsce utylizacji, bądź składowania. Po opróżnieniu pomieszczeń przystępujemy do oczyszczania ścian, sufitów i innych powierzchni z sadzy. Ozonowanie pozwala także pozbyć się zapachu spalenizny i zneutralizować szkodliwe substancje chemiczne. Usuwa również pleśnie i grzyby, które mogą zacząć się rozwijać po zalaniu domu, czy mieszkania wodą podczas gaszenia pożaru. Po zakończeniu przez nas prac, do budynku może wejść ekipa remontowa i zacząć przywracanie pomieszczeń do stanu nadającego się do zamieszkania.

Z doświadczenia wiemy, że im szybciej rozpoczniemy sprzątanie po pożarze, tym większa szansa na odzyskanie większej ilości rzeczy. Szkody w sprzęcie i wyposażeniu domu wyrządza bowiem także woda użyta do gaszenia ognia. Dlatego jesteśmy do dyspozycji naszych klientów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Biała, Brzeg, Byczyna, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Gogolin, Grodków, Kędzierzyn Koźle, Kietrz, Kluczbork, Korfantów, Krapkowice, Lewin Brzeski, Namysłów, Niemodlin, Nysa, Otmuchów, Ozimek, Paczków, Prószków, Prudnik, Strzelce Opolskie, Wołczyn, Zawadzkie, Zdzieszowice.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Opole

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Ostrów Wielkopolski