Sprzątanie po pożarze Poznań

Sprzątanie po pożarze Poznań

Sprzątanie po pożarze Poznań – początek prac nawet 24h od zgłoszenia. Pożar to zdarzenie, które powoduje ogromne straty materialne. Nawet jeśli w jego wyniku budynek nie spłonął doszczętnie, jego mieszkańcy często pozostają bez dachu nad głową, ponieważ uprzątnięcie pogorzeliska to ciężka i trudna praca, która wymaga poświęcenia mnóstwa czasu. Sprzątanie po pożarze Poznań ze względów bezpieczeństwa nie powinno się robić samodzielnie. Jeszcze długo po ugaszeniu ognia we wnętrzach mogą bowiem unosić się toksyczne opary, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Sprzątanie po pożarze w Poznaniu od czego zacząć?

Bezpośrednio po ugaszeniu ognia, gdy tylko warunki na to pozwolą, pogorzelisko jest badane przez specjalistów, w celu ustalenia przyczyny jego rozprzestrzenienia. Jeżeli pożar nie wybuchł z winy domowników, wówczas na miejsce wezwany zostaje rzeczoznawca, którego zadaniem jest oszacowanie poniesionych strat majątkowych. Bardzo ważne jest to, aby nie podejmować żadnych działań przed jego przybyciem, ponieważ może to zafałszować rzeczywisty obraz szkód. Kiedy rzeczoznawca zakończy swoją pracę, można przystąpić do sprzątania po pożarze, wcześniej upewniając się, że budynek nie grozi zawaleniem.

Sprzątanie po pożarach Poznań – dlaczego warto powierzyć je RECOVERS?

Nasz zespół tworzą fachowcy, którzy mają odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby szybko i bezpiecznie uprzątnąć pogorzelisko i umożliwić poszkodowanym jak najszybszy powrót do domu. Skuteczne oczyszczenie miejsca po pożarze wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i zachowania środków ostrożności. W pomieszczeniach, które zostały zniszczone w wyniku pożaru, jeszcze przez wiele godzin w powietrzu unoszą się toksyczne substancje. Ich wdychanie jest bardzo szkodliwe. Wszelkie prace trzeba zatem wykonywać w specjalnej masce ochronnej, zapobiegającej ich wnikaniu do płuc. Należy również używać rękawic i kombinezonów ochronnych.

Czyszczenie po pożarze w Poznaniu – jak działa RECOVERS?

RECOVERS specjalizuje się w oczyszczaniu pogorzelisk, neutralizowaniu toksyn powstałych w wyniku pożaru oraz doczyszczaniu ścian i innych powierzchni z sadzy. Usuwamy zniszczone meble i inne sprzęty, które nie nadają się do dalszego użytkowania. Pozostałe przedmioty i urządzenia, które zostały zachowane w dobrym stanie, doczyszczamy i zwracamy właścicielom. Dzięki innowacyjnym metodom, jakie stosujemy w swojej pracy oraz specjalistycznemu sprzętowi jesteśmy w stanie szybko i skutecznie usunąć sadzę ze ścian, oraz zneutralizować zapach spalenizny. Dokładne oczyszczenie budynku jest warunkiem jego ponownego użytkowania. Dopiero po jego wykonaniu można rozpocząć remont.

Etapy sprzątania po pożarze:

  • usunięcie mebli i innych sprzętów nienadających się do użytku,
  • wywóz i utylizacja odpadów,
  • usuwanie sadzy, neutralizacja zadymienia i dekontaminacja,
  • czyszczenie i udrażnianie kominów i przewodów wentylacyjnych,
  • pomoc w przygotowaniu dokumentacji wymaganej przez firmę ubezpieczeniową.

Potrzebujesz pomocy w uprzątnięciu pogorzeliska? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miasta: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miasta: Chodzież, Czarnków, Gniezno, Gostyń, Grodzisk Wielkopolski, Jarocin, Kępno, Koło, Kościan, Krotoszyn, Międzychód, Nowy Tomyśl, Oborniki, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Pleszew, Rawicz, Słupca, Szamotuły, Środa Wielkopolska, Śrem, Turek, Wągrowiec, Wolsztyn, Września, Złotów.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Poznań

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Rzeszów