Sprzątanie po pożarze Stargard

Sprzątanie po pożarze Stargard, czyszczenie ścian i sufitu z sadzy, neutralizacja zapachu spalenizny

Sprzątanie po pożarze Stargard – szybkie tempo działania. Pożar, szczególnie jeśli miał miejsce w budynku mieszkalnym, to bardzo trudne emocjonalnie zdarzenie. Powoduje nie tylko ogromne straty materialne, ale również utratę poczucia bezpieczeństwa na bardzo długo.  Jest bowiem zagrożeniem dla życia i zdrowia osób zamieszkujących dom, czy mieszkanie, co powoduje ogromny stres. Po takim wydarzeniu trudno podejmować racjonalne decyzje, załatwiać sprawy formalne i zajmować się sprzątaniem pogorzeliska, a tego wymaga sytuacja. Dlatego sprzątanie po pożarze Stargard jest trudnym zajęciem.

Dlaczego warto powierzyć RECOVERS sprzątanie po pożarach w Stargardzie

Sprzątanie po pożarze Stargard to bardzo trudna i niebezpieczna praca. Wejście do budynku uszkodzonego przez ogień jest możliwe tylko po uprzednim sprawdzeniu. Trzeba się upewnić czy jego konstrukcja nie została naruszona i przez to nie grozi on zawaleniem.

Nasi pracownicy, mający spore doświadczenie w sprzątaniu specjalistycznym. Wchodzą na teren pogorzeliska wyposażeni w specjalne maski ochronne z filtrami zabezpieczającymi ich przed wdychaniem toksycznych oparów uwolnionych podczas spalenia mebli, dywanów, wykładzin, paneli, okien, urządzeń elektrycznych i innych elementów wyposażenia domu. Dodatkowo wszyscy członkowie zespołu skierowanego na miejsce pożaru wyposażeni są w kombinezony i rękawice. Stosowanie tych środków bezpieczeństwa jest konieczne dla zachowania zdrowia osób wchodzących na pogorzelisko.

Ekipa RECOVERS dysponuje także w specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu prace przebiegają szybko i sprawnie. Urządzenia do ozonowania pozwalają nie tylko oczyścić ściany, sufity i inne wymagające tego powierzchnie z sadzy. Pozwalają również zneutralizować szkodliwe substancje chemiczne oraz pozbyć się zapachu spalenizny.

Jak przebiega sprzątanie po pożarze w Stargardzie?

Im szybciej uda się wejść na teren pogorzeliska, tym więcej przedmiotów można uratować. Należy bowiem zaznaczyć, że szkody w pożarze wyrządza nie tylko ogień, ale także woda użyta do jego ugaszenia. Często okazuje się, że odpowiednio wcześnie zabezpieczone i wysuszone przedmioty nadają się po oczyszczeniu do dalszego użytkowania. Zanim jednak rozpoczniemy sprzątanie po pożarze Stargard, konieczne jest przeprowadzenie szeregu czynności formalnych. Po zakończeniu akcji gaśniczej straż pożarna wzywa na miejsce zdarzenia policję, która ustala przyczynę wybuchu pożaru. Jeśli budynek był ubezpieczony, należy to zgłosić do odpowiedniego towarzystwa. Jeśli firma ubezpieczeniowa postanowi przysłać rzeczoznawcę, aby oszacował powstałe straty majątkowe, należy powstrzymać się od jakichkolwiek prac aż do momentu, gdy zakończy on oględziny pogorzeliska, aby nie zniekształcić rzeczywistego obrazu szkód.

Po zakończeniu czynności formalnych można rozpocząć sprzątanie. Nasz zespół po wejściu do budynku po pożarze najpierw selekcjonuje znajdujące się w nim meble, urządzenia RTV i AGD oraz inne elementy wyposażenia według stopnia uszkodzenia. Te, które nadają się do dalszego wykorzystania, są zabezpieczane, a następnie oczyszczane. Przedmioty całkowicie zniszczone wynosimy na zewnątrz, a następnie wywozimy w odpowiednie miejsce składowania lub utylizacji odpadów. Po opróżnieniu pomieszczeń nasz zespół przystępuje do czyszczenia ścian, sufitów i innych powierzchni z sadzy. Udrażniamy następnie przewody wentylacyjne i kominowe.

Wiemy, jak bardzo w takich sytuacjach liczy się czas. Dlatego jesteśmy do dyspozycji naszych klientów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Stargard

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Szczecin