Sprzątanie po pożarze Szczecin

Sprzątanie po pożarze Szczecin

Sprzątanie po pożarze Szczecin – markowy sprzęt. Ogień jest jednym z najgroźniejszych żywiołów. Jego niekontrolowane rozprzestrzenienie się w domu czy mieszkaniu może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu jego mieszkańców. Pożar zawsze powoduje także duże straty materialne oraz cierpienie psychiczne osób, które zostały w ten sposób doświadczone. Aby jak najszybciej móc zapomnieć o tym nieprzyjemnym wydarzeniu i wrócić do normalności, konieczne jest uprzątnięcie pogorzeliska i załatwienie szeregu formalności. Ułatwimy sprzątanie po pożarze Szczecin.

Od czego zacząć sprzątanie po pożarach w Szczecinie?

Im szybciej sprzątanie po pożarze zostanie rozpoczęte, tym więcej rzeczy udaje się ocalić. Te, których nie strawił ogień, najczęściej zostały zalane wodą, użytą do jego gaszenia. Jeśli w miarę szybko wydobędzie się  je z pogorzeliska, oczyści i osuszy, tym większa szansa na ich uratowanie. Do pomieszczeń po pożarze można jednak wejść, dopiero gdy straż zakończy akcję gaśniczą, a policja wezwana na miejsce zdarzenia, przeprowadzi swoje czynności, mające na celu ustalenie przyczyny jego wybuchu. Warto jednak poczekać ze sprzątaniem do momentu, aż przybędzie rzeczoznawca firmy ubezpieczeniowej w celu oszacowania strat.

Przed wejściem na teren pogorzeliska, aby rozpocząć sprzątanie po pożarze Szczecin, należy sprawdzić, czy jest to bezpieczne. Trzeba sprawdzić czy budynek nie grozi zawaleniem, a we wnętrzach da się oddychać. Nawet jeśli zadymienia już nie ma, nie można wchodzić do pomieszczeń po pożarze bez specjalnych masek ochronnych z filtrem. Najlepiej także zabezpieczyć się, zakładając kombinezon ochronny oraz rękawice. Należy sobie bowiem zdać sprawę z tego, że podczas pożaru uwalnia się mnóstwo szkodliwych substancji chemicznych. Jeszcze przez długi czas nie tylko unoszą się w powietrzu, ale również wnikają w ściany i inne powierzchnie. Ich wdychanie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Dlaczego warto powierzyć RECOVERS sprzątanie po pożarze w Szczecinie?

Sprzątanie po pożarze Szczecin jest bardzo ciężką i niebezpieczną pracą, którą zdecydowanie lepiej powierzyć profesjonalnej firmie. Nasz zespół złożony jest z osób, które mają duże doświadczenie w sprzątaniu specjalistycznym i wiedzą jak bardzo w takich sytuacjach liczy się czas. Przed wejściem do budynku po pożarze najpierw przeprowadzamy ocenę jego stanu technicznego. Jeśli nie grozi on zawaleniem, przystępujemy do wydobywania mebli, sprzętu elektronicznego i innych przedmiotów z pogorzeliska. Te, których stan pozwala mieć nadzieję, na ich ponowne wykorzystanie zabezpieczamy. Te całkowicie zniszczone wynosimy, a następnie wywozimy na wysypisko lub w inne odpowiednie do tego miejsce. Po oczyszczeniu pomieszczeń z mebli i innych elementów wyposażenia przystępujemy do czyszczenia ścian, sufitów i innych powierzchni z sadzy. Udrażniamy również kominy i przewody wentylacyjne. Neutralizacja szkodliwych substancji uwolnionych podczas pożaru wymaga zabiegu dekontaminacji. Przeprowadzamy również ozonowanie pomieszczeń, które pozwala pozbyć się uporczywego zapachu spalenizny.

Jak zlecić RECOVERS sprzątanie po pożarach Szczecin?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak cenny w takich sytuacjach jest czas. Dlatego jesteśmy do dyspozycji naszych klientów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Goleniów, Gryfice, Gryfino, Łobez, Nowogard, Police, Pyrzyce, Świnoujście, Trzebiatów.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Szczecin

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Toruń