Sprzątanie po pożarze Wrocław

Kompleksowe sprzątanie po pożarze Wrocław

Sprzątanie po pożarze Wrocław – wieloletnie doświadczenie. Pożar domu czy mieszkania jest traumatycznym przeżyciem. Często oznacza utratę dorobku całego życia i dachu nad głową. Wiąże się  z ogromnym stresem i cierpieniem psychicznym. Nierzadko zagraża także naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Trudno po takim wydarzeniu wrócić do równowagi. Bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej musimy załatwić szereg formalności, sprzątanie po pożarze Wrocław i podjąć wiele innych decyzji.

Od czego zacząć sprzątanie pożarze we Wrocławiu?

Czas ma ogromne znaczenie. Od tego, jak szybko uda się wejść do pomieszczeń uszkodzonych przez ogień, zależy ile rzeczy uda się uratować. Wiele przedmiotów, nie zniszczonych przez ogień, zostało bowiem zalanych wodą użytą do jego ugaszenia. Szybkie wydobycie ich z pogorzeliska, oczyszczenia i osuszenie może wiele z nich uratować. Bezpośrednio po opanowaniu ognia, straż pożarna wzywa policje, która dokonuje oględzin pogorzeliska w celu ustalenia przyczyny wybuchu pożaru. Dopiero, gdy przybyli na miejsce funkcjonariusze zakończą pracę, można wejść do budynku. Jednak pod warunkiem, że jego konstrukcja nie została naruszona i nie grozi on zawaleniem.

Najszybciej jak to możliwe trzeba o pożarze powiadomić również firmę ubezpieczeniową, jeśli budynek był ubezpieczony. Po otrzymaniu informacji zwrotnej należy zacząć gromadzić wymaganą dokumentację i materiał fotograficzny. Jeśli otrzymamy informacje o tym, że na miejsce przybędzie rzeczoznawca w celu oszacowania powstałych szkód, warto powstrzymać się z jakimikolwiek pracami do chwili, aż zakończy on swoje czynności, aby nie zniekształcić rzeczywistego obrazu strat.

Sprzątnie po pożarach Wrocław – jak się do niego przygotować?

W pomieszczeniach objętych ogniem jeszcze przez długi czas unoszą się toksyczne opary. Powstają one na skutek spalenia lub stopienia powierzchni podłóg pokrycia ścian, mebli, dywanów i urządzeń elektrycznych. Ich wdychanie jest bardzo szkodliwe, dlatego nie można wchodzić na teren pogorzeliska bez odpowiedniego przygotowania. Nasza ekipa wyposażona jest nie tylko w specjalistyczny sprzęt, ale także w maski ochronne z filtrem, kombinezony i rękawice. Praca przy oczyszczaniu domu, czy mieszkania po pożarze jest bardzo ciężka, wymaga wiedzy, doświadczenia i zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Zdecydowanie lepiej zdać się w takiej sytuacji na profesjonalną firmę, niż podejmować samodzielne próby sprzątanie po pożarze Wrocław. Może się to skończyć poważnymi problemami zdrowotnymi.

Jak przebiega sprzątanie po pożarach we Wrocławiu wykonywane przez ekipę RECOVERS?

Pierwszym etapem sprzątanie po pożarze Wrocław jest selekcja przedmiotów znajdujących się w pogorzelisku. Te, które nie uległy całkowitemu zniszczeniu zabezpieczamy, a następnie oczyszczamy. Te całkowicie zniszczone usuwamy i wywozimy na wysypisko. Po opróżnieniu mieszkania przystępujemy do oczyszczania ścian, sufitów i innych powierzchni z sadzy. Udrażniamy kominy i przewody wentylacyjne, przeprowadzamy dekontaminację i ozonowanie. Pozwala to nie tylko rozpocząć remont, ale także neutralizuje wszelkie szkodliwe substancje i zapach spalenizny.

Wiemy, jak ważny jest, jak najszybszy powrót do normalności dla właścicieli domu, czy mieszkania zniszczonego w wyniku pożaru. Dlatego jesteśmy do dyspozycji naszych klientów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Brzeg Dolny, Jelcz-Laskowice, Milicz, Oleśnica, Oława, Strzelin, Środa Śląska, Trzebnica, Wołów.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Wrocław

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Zielona Góra