Sprzątanie po pożarze Włocławek

Specjalistyczne sprzątanie po pożarze Włocławek

Sprzątanie po pożarze Włocławek – wyłączenie certyfikowane środki. Pożar to jedno ze zdarzeń losowych powodujące największe starty materialne. Często wiąże się z utratą dachu nad głową i na długo odbiera mieszkańcom domu, czy mieszkania poczucie bezpieczeństwa. Jest to traumatyczne przeżycie, po którym trudno odzyskać równowagę. Jednak bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej trzeba podjąć wiele decyzji i załatwić szereg formalności. Gdzie szukać pomocy? Jak zacząć sprzątanie po pożarze Włocławek.

Jakie formalności należy załatwić, zanim rozpoczniemy sprzątanie po pożarze we Włocławku?

Bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej  na miejsce zdążenia wzywana jest policja, która dokonuje oględzin pogorzeliska, aby ustalić przyczynę wybuchu pożaru. Jeśli budynek był ubezpieczony, konieczne jest jak najszybsze zawiadomienie o pożarze firmy ubezpieczeniowej i zgromadzenie wymaganej dokumentacji. Jeśli to możliwe, warto powstrzymać się ze sprzątaniem po pożarze do momentu, aż rzeczoznawca dokona oględzin pogorzeliska w celu oszacowania powstałych strat. Dopiero po zakończeniu przez niego pracy i zebraniu dokumentacji fotograficznej, można przystąpić do działania.

Etapy sprzątania po pożarze we Włocławku

Po wejściu na teren pogorzeliska najpierw wydobywamy z niego wszystkie przedmioty, które nadają się do dalszego wykorzystania. Zabezpieczamy je przed dalszym zniszczeniem, a następnie oczyszczamy i jeśli tego wymagają, osuszamy. Meble, urządzenia, elementy konstrukcji, gruz i inne rzeczy znajdujące się w budynku po pożarze, wynosimy na zewnątrz. Następnie wywozimy na wysypisko lub w odpowiednie miejsce utylizacji odpadów. Po opróżnieniu wszystkich pomieszczeń, za pomocą specjalistycznego sprzętu gwarantującego doskonałe efekty rozpoczynamy oczyszczanie ścian, sufitów i innych powierzchni z sadzy.

Przeprowadzamy także dekontaminację i ozonowanie. Pozwala ono zneutralizować wszelkie substancje chemiczne powstałe na skutek pożaru oraz pozbyć się uciążliwego, mocnego zapachu spalenizny. Po zakończeniu tych czynności do budynku może wejść ekipa budowlana i bez obaw rozpocząć remont. Warto wiedzieć, że tylko powierzchowne sprzątanie po pożarze przed remontem, może skutkować tym, że w pomieszczeniach wciąż wyczuwalny będzie zapach spalenizny,. Natomiast pozostałe w nich substancje chemiczne będą niekorzystnie oddziaływać na zdrowie domowników jeszcze przez długi czas.

Sprzątanie po pożarach Włocławek – dlaczego warto zlecić je RECOVERS?

Sprzątanie po pożarze wymaga nie tylko wiedzy i specjalistycznego sprzętu, ale także zachowania środków ostrożności. Przed wejściem do budynku trzeba przede wszystkim upewnić się, że nie grozi on zawaleniem oraz odpowiednio się zabezpieczyć. Najważniejsza jest maska z filtrem, która chroni płuca przed wdychaniem toksycznych oparów. Nasi pracownicy wyposażeni są również w kombinezony i rękawice. Podsumowując, samodzielne sprzątanie pogorzeliska nie tylko nie przyniesie dobrych efektów. To także będzie trwało bardzo długo i może spowodować problemy ze zdrowiem. Zadecydowanie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania naszej ekipie. Jesteśmy do dyspozycji klientów 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Sprzątamy po pożarze również na terenie miast: Aleksandrów Kujawski, Brześć Kujawski, Chodecz, Ciechocinek, Dobrzyń nad Wisłą, Izbica Kujawska, Kowal, Lipno, Lubień Kujawski, Lubraniec, Nieszawa, Piotrków Kujawski, Radziejów, Rypin, Skępe.

Na koniec naszych działań przeprowadzamy ozonowanie mieszkania.
Sprawdź również wpływ ozonu na określone bakterie, wirusy i pleśnie.

Sprzątanie po pożarze Włocławek

W swojej ofercie mamy również sprzątanie po pożarze Wrocław